YDÜ, Radyo TV Sinema Bölümünden İddialı Projeler Seyircisiyle Buluşuyor
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 16:03
Son Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 15:30

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü öğrencileri bu yıl yine Kıbrıs kültürünü öne çıkartan birbirinden güzel filmlere imza attılar. Radyo, TV ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme projeleri kapsamında Kıbrıs kültürünü, aydınlarını ve yerleşim yerlerini anlatan 10 film ürettiler. Mezuniyet aşamasındaki bölüm öğrencileri belgesellerin yanı sıra deneysel türde kısa filmler ve kamu spotları da çektiler.

2015-2016 Bahar Dönemi Mezunları tarafından hazırlanan projeler Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Turuncu Amfide 12 Mayıs 2016 saat 14:00’da izleyici ile buluşlacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP’ın danışmalığını yaptığı projelerde, bu yıl toplam 10 proje hazırlanırken bunlardan 5’i belgesel, 4’ü kısa film ve 1’i de kamu spotu olarak hazırlandı.

Kıbrıslı Türk aydınların, sanatçıların ve Kıbrıs kültürünün ele alındığı projeler arasında; Kozan Köy Belgeseli, Üner Ulutuğ Belgeseli, Urkiye Mine Balman Belgeseli, Kıbrıs’ın Sesi Radyosu Belgeseli, Süleyman Uluçamgil ve deneysel filmler yer almakta.

Gösterime tüm halkımız davetlidir.

Duyuru Videosu