YDÜ Öğrencileri “Savaşlar, Göçler ve Hastalıklar” Konulu Sempozyumda İnteraktif Olarak Bilgilerini Paylaştılar
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 10:35
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:37
YDÜ Öğrencileri “Savaşlar, Göçler ve Hastalıklar” Konulu Sempozyumda İnteraktif Olarak Bilgilerini Paylaştılar

Bu sene dördüncüsü düzenlenen, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri, Tıp, Eczacılık, Veteriner Hekimlik, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ve bu sene ilk defa Hukuk Fakültesi’nin de katkılarıyla “Savaşlar, Göçler ve Hastalıklar” konulu öğrenci sempozyumu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Öğrenci Bilimsel Araştırma ve Sağlık Kulübü tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen ve sağlık alanında “Öğrenciler Konuşuyor” temalı sempozyum, öğrencilerin “Savaşlar, Göçler ve Hastalıklar” konusunda farkındalık yaratması ve bilgilendirmesi amacı taşıdığı bildirildi. Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane Salon 1’de gerçekleşen sempozyuma yoğun katılım oldu. Sempozyuma 400 Türk ve 60 Yabancı uyruklu olmak üzere toplam 460 öğrenci katıldı.

Sempozyum İki Ayrı Oturumda Tamamlandı…

Protokol konuşmaları ile başlayan sempozyumda, iki ayrı oturumda “Savaşlar Göçler ve Çocuklar”, “Savaş, Göç ve Beslenme”, “Göçle Gelen Hastalıklar”, “Savaşın Psikolojik Yönü”, “Mülteciler ve Mültecilerin İnsan Hakları ve Uluslararası Sözleşmenin KKTC Hukukundaki Yeri”, ”Silahlı Çatışmalar Hukuku ve Çocuk Savaşçılar”, “Bir Yaşam Hikayesi: Benim Savaşım” başlıkları altında öğrenciler bilimsel platformda interaktif olarak bilgi paylaşımında bulundular ve bilgilerini pekiştirdiler.

Her Sene Farklı Bir Konseptle Devam Edecek…

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi’ni bilimsel platformda daha üst basamaklara taşıma hedefiyle Öğrenci Bilimsel Araştırma ve Sağlık Kulübü tarafından düzenlenen “Öğrenciler Konuşuyor” adlı sempozyumun son dört yıldır yapıldığı gibi, her yıl farklı bir konseptle tekrarlanmasının planlandığı vurgulandı.