YDÜ Öğrencileri Bahara Merhaba Turu’na Büyük İlgi Gösterdi
Date Added: 03 Nisan 2016, 14:15
Last Updated Date:30 Kasım 2020, 14:19
YDÜ Öğrencileri Bahara Merhaba Turu’na Büyük İlgi Gösterdi

Dünya'nın dört bir yanından gelen öğrencilerin, Kuzey Kıbrıs’ın insanıyla kaynaşması, turistik ve eğlence imkanlarından en kaliteli şekilde yararlanarak unutulmaz anılar biriktirmesine yönelik olarak gerçekleştirilen Bahara Merhaba Turu büyük ilgi gördü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre;YDÜ Turizm İşletmeleri "tourismneu" (DORANA) öğrencilere, Kuzey Kıbrıs’ın Eğitim ve Turizm Adası ayrıcalıklarını yaşamaları amacıyla yeni ürünler sunmaya devam ediyor.

YDÜ Öğrencileri Bahara Merhaba Turu’na Büyük İlgi Gösterdi

Savaşan; Öğrenci Tercihlerinde Eğitim Kalitesi Yanında, İnsani ve Turistik Olanaklar Belirleyici…
Dünya'da ve ülkemizde eğitim turizminin hızla gelişmekte olan sürdürülebilir bir turizm şekli ve aynı zamanda da büyük bir ekonomik önem taşıdığını söyleyen Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, bu pastadan İngiltere, ABD, İsveç, Avustralya ve Kanada'nın önemli paylar aldığını anlattı. Eğitim turizmi kapsamında öğrenciler ve iş insanlarının üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, dil eğitimleri, staj ya da kongrelere katılmak amacı ile yurt dışına gittiklerini belirten Savaşan, bu öğrenci ve kişilerin gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde eğitim kalitesi başta olmak üzere o ülke ve şehirlerdeki, insani, tarihi, turistik ve eğlence olanaklarının da belirleyici rol oynadığını söyledi.

Çabamız, Öğrencilerimizin Turistik ve Eğlence Olanaklarından Yararlanmaları…
Savaşan “Bu gerçekleri bilerek hareket ediyoruz. Pek çok konuda öncülük yaptığımız gibi ülkemizde eğitim turizminin gelişmesine de olumlu katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni ürünlerimizi öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Amacımız öğrencilerimizin iyi bir eğitim alırken Kuzey Kıbrıs’ın insani, turistik ve eğlence olanaklarının tadına varması ve Kuzey Kıbrıs’da unutulmaz anılar biriktirmelerine fırsat yaratmaktır” diye konuştu.

YDÜ Öğrencileri Bahara Merhaba Turu’na Büyük İlgi Gösterdi

Sloganımız; “Turizme Dair Ne Varsa”…
Bu yeni dönemde “turizme dair ne varsa” sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Savaşan “öğrencilerimize eğitim aldıkları sürece her hafta zengin aktivitelerle dolu geziler, partiler ve tatil paketleri, yurt dışı teknik gezi turları sunacağız. Yeni uygulamalarımız ile hedeflediğimiz öğrencilerimizin üniversitemizde kaliteli eğitim alırken yıl boyunca gerçekleştirilecek sosyal etkinliklere de katılmaları ve bu sayede de Kuzey Kıbrıs’da değerli anılar biriktirmeleridir” dedi. Savaşan son olarak ülkemizde eğitim alan öğrencilerin eğitimlerini destekleyen aktivitelerle katılmalarının Kuzey Kıbrıs’ın Eğitim Turizmi markasına da pozitif etki yapmasının kaçınılmaz olacağını vurguladı.

Dünya'nın dört bir yanından gelen öğrencilerimiz "tourismneu" organizasyonu ile (DORANA) gerçekleşen Bahara Merhaba gezisinde çok eğlendi...

Gezi kayıtlarınızı facebook adresimizden (tourismneu) yaptırabilirsiniz...