YDÜ Müzik Öğretmenliğinden Beethoven’ın Doğum Günü Anısına Muhteşem Konser
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2015, 11:07
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:22

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim görevlisi Ilias Abduline’in organize ettiği konser Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür Ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Beethoven’ın doğum gününü anmak amacı ile düzenlenen konserde Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri ve öğretim görevlileri birlikte Beethoven’ın seçkin eserlerini seslendirdiler.

Doğumundan günümüze 245 yıl geçen Ludwig Van Beethoven’ın asırlardır hiç eskimeyen eserlerinin sunulduğu konserde YDÜ öğrencilerinin Beethoven hakkında kısa alıntılarla bilgilendirmede bulunması konsere ayrı bir renk katarak Beethoven hayranlarının beğenisini sunuldu.

Ilias Abduline yaptığı açıklamada,"Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın kuruluşunun üçüncü yılında etkinliklerine nitelik ve nicelik olarak arttırmaya devam ettirmektedir. Olanakları arttığı sürece öğretim görevlilerinin özverileri ve öğrencilerinin başarılı çalışmaları sonucu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve tüm dünyada Yakın Doğu Üniversitesi ruhunu paylaşmaya devam edeceğiz"dedi.