YDÜ Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Murat ALİHAN’dan Türkiye’de Gitar Resitali
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2016, 10:52
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:53

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Murat ALİHAN, İstanbul Gitar Cafe’de bir resital verdi.

2000 yılında İstanbul sanat hayatında etkinliğine başlayan Gitar Cafe, ulusal basında haberlere konu olmasının yanı sıra uluslararası basında da New York Times gibi önemli medya organlarında kendisine yer buldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Gitar Cafe'de konser veren ünlü müzisyenler arasında Erkan OĞUR’dan Erdem SÖKMEN’e Carlo Domenico’dan Cenk ERDOĞAN’a kadar önemli isimler yer aldığı, Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Murat ALİHAN’ın repertuvarının ise; Romantik dönemden Çağdaş döneme ve içinde Anadolu ezgilerinin de bulunduğu eserlerden oluştuğu belirtildi.

Çalışmalarına Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği ABD öğretim görevlisi Dr. Erkan SÜLÜN ile lisans eğitiminden itibaren devam eden ALİHAN, Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı'nın 2016-2017 Güz Dönem Sonu Konserinde bölüm orkestrası ile Vivaldi'nin 2 Gitar için konçertosunu seslendirmeye hazırlanıyorlar.