YDÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü 8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’nda Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2016, 15:33
Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 16:44

Yakın Doğu Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hanife Bensen ve Yrd. Doç. Dr. Çise Çavusoğlu İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen 8. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’nda “Öğretmen Adaylarına Akademik Yazma Dersi Vermenin Zorlukları: Yenilikçi Yöntemleri Kullanma Üzerine Düşünceler” (Challenges of Teaching an Academic Writing Course to Pre-service Teachers: Reflections on Employing Innovative Approaches) başlıklı makalelerini başarıyla sundular.


Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan Dr. Bensen ve Dr.Çavuşoğlu  sunumlarında, öğrencilerin geçmişten gelen öğrenme deneyimlerinin gerek yenilikçi öğretim yaklaşımlarına olan tutumlarına, gerekse öğrencilerin öğrenme biçimlerine önemli etkisi olduğuna vurgu yaptıklarını belirttiler. Dr. Bensen ve Dr.Çavuşoğlu, öğretmen yetiştiren kurumlarda yenilikçi yaklaşımların yaşanan tüm zorluklara karşın kullanılmasının, özelde yazma becerilerinin geliştirilmesine, genelde ise bu yöntem ve yaklaşımların öğretmen adaylarınca deneyimlenerek, ileride kullanılmasının sağlanmasında önemli rol oynadığını anlattılar.

Her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’nın sekizincisi, Global Özel Eğitim ve Psikolojik Hizmetler Birliği, İnsan, Bilim, Doğa, Eğitim ve Teknoloji Derneği, Dünya Akademik Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından, Alcala Üniversitesi (İspanya), Yakın Doğu Üniversitesi (Kıbrıs), Ankara Üniversitesi (Türkiye), Girne Üniversitesi (Kıbrıs), John Hopkins Üniversitesi (ABD), Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Birliği ve Avrupa Eğitim Araştırmaları Birliği’nin katkılarıyla hazırlandığı belirtildi.