YDÜ İletişim Fakültesi’nden“Sinema Sokakta” Projesi: İlk Gösterim Dipkarpaz’da
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017, 16:46
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:20

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Sinema Kulübü işbirliği ile Sinema Sokakta adlı projeyi hayata geçiriyor. KKTC’nin sinema kültürüne katkı koymayı, sinemayı sokaklara, meydanlara çıkarmayı, sinema salonlarının olmadığı yerlere ulaşmayı, halkın açık havada film izlemesini sağlamayı hedefleyen proje Kuzey Kıbrıs’ın farklı noktalarında gerçekleştirilecek.

Projenin ilk ayağında dört farklı bölgede gerçekleştirilecek gösterimler sırasıyla; Dipkarpaz, Lefke, İskele ve Lefkoşa olarak belirlendi. İlk gösterimin planlandığı Dipkarpaz’daki etkinlikte, eser sahibi olan TaffPictures’ın izniyle “Nadide Hayat” adlı film halk ile buluşturulacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye ve Kıbrıs’ta gösterime giren filmin yönetmenliğini Çağan Irmak üstlenirken, başrolde Demet AKBAĞ ve Yetkin DİKİNCİLER yer alıyor. Gösterime girdiği dönemde senaryosu ve oyuncu kadrosuyla ilgi çeken film komedi türünde sınıflandırıldı. Dipkarpaz halkını farklı bir sosyal etkinlikle bir araya getirecek olan “sokakta sinema” gösterimi, bölgeye neşeli saatler yaşatacak.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ önderliğinde, Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK’ün sorumluluğunda ve Sinema Kulübü öğrencilerinin işbirliğinde gerçekleşecek olan Dipkarpaz etkinliğine Dipkarpaz Belediyesi de ev sahipliği yapacak. 29 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 19:30’da Belediye binası yanındaki meydanda başlayacak olan açık hava sinema gösterimine tüm halk davet edildi.