YDÜ İletişim Fakültesi’nden: Çanakkale Dışında Vurdular Beni
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2015, 10:54
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:53

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Gökalp Yamen’in, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısı ile Kıbrıs’a getirilen ve Çanakkale’de esir olmuş Türk askerine ithafen hazırlayıp yönettiği “Çanakkale Dışında Vurdular Beni” filmi “1. Çanakkele Kısa Film Festivali”ne katılmaya hak kazandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin düzenlediği ve Çanakkale Belediyesi himayesinde gerçekleştirilecek olan 1. Çanakkale Kısa Film Festivali’nin onur konuğunun ise, Türk Sinemasına damgasını vurmuş isimlerden Filiz Akın olduğu belirtildi.

İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Öğrencisi Yamen, YDÜ’yü Gururla Temsil Etmeye Devam Ediyor

YDÜ Center of Excellence tarafından desteklenen, danışmanlığı ve yapımcılığını ise Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fevzi Kasap’ın üstlendiği “Çanakkale Dışında Vurdular Beni” 1914’de Kıbrıs Mağusa’da şehit düşen Türk askerlerine ithaf edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencisi olan Yamen, daha önce katıldığı yarışmalarda kazandığı ödüllerle YDÜ’yü gururla temsil etmişti. 26-27 Kasım tarihleri süresince gerçekleştirilecek kısa film festivali programı çerçevesinde, “Çanakkale Dışında Vurdular Beni” 27 Kasım Cuma günü gösterimi yapılacak.