YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 5. Öğretim Elemanlarının Atila Türk Anısına “Sen Hiç Öldün mü?” Sergisi Açıldı
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2016, 19:15
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:44

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü (GİT) Öğretim Elemanları tarafından merhum Doç. Dr. Atila TÜRK anısına “Sen Hiç Öldün mü?” konu başlıklı sergi düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 5. Öğretim Elemanları Sergisi’nde; Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ, Öğr. Gör. Eser KEÇECİ, Öğr. Gör. Gazi YÜKSEL, Öğr. Gör. Mustafa ERSENAL ve Öğr. Gör Selma GÜRANİ ile beraber Ar. Gör. Fuat Boğaç EVREN, Arş. Gör. Merve AKGÜL ve Asistan Savaş GÜNGÖR’ün çalışmalarının yer aldığı bildirildi.

YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili ve Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ’den alınan bilgiye göre, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen GİT Öğretim Elemanları sergisinde bir önceki yıl Atila TÜRK de katılımcı olarak eserleriyle yer aldı. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen sergide; kolaj, illüstrasyon, video, yağlı boya ve karışık teknik yerleştirme çalışmaları izlenebilecek.

YDÜ TV mikrofonlarına da konuşan Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ : “hocamızı üç ay once kaybettik, büyük üzüntü içerisindeyiz. Atila TÜRK’ün yazıp çizdiği ve felsefi bir yaklaşımla işlediği konulara değinerek bu sergide onu yaşamak-yaşatmak adına “Sen Hiç Öldün mü?” konusunu ele almak istedik” dedi.

Aynı zamanda Atila TÜRK’ün kolaj ve ekslibris çalışmalarına da yer verilen sergide, mezuniyet törenlerinde giydiği özgün cübbe de izleyicilerle buluşturuldu.

Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğretim elemanlarının ve Yakın Doğu TV’nin ortak hazırladığı on dakikalık video gösteriminde, serginin amacı ve içeriği anlatıldı. Büyük bir kalabalığın izlediği videodaki anlatımlar, izleyiciye serginin en duygusal anlarını yaşattı.

Sergi toplu fotoğraf çekimiyle beraber sona erdi.

“Sen Hiç Öldün mü?” adlı 5. GİT Öğretim Elemanları Sergisi, 13 Aralık Salı günü saat 17.00’ye kadar Bedesten’de, ilgi duyan sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.