YDÜ İle Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımlarının İlk Hafta Rakipleri Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:54
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:03
Yakın Doğu Üniversitesi İle Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımlarının İlk Hafta Rakipleri Belli Oldu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Fikstürü Çekildi...

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 2016-17 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Abdi İpekçi Arena’da gerçekleşen fikstür çekimi sonucunda ilk hafta karşılaşmalarında Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Fenerbahçe ile, Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ise Tosyalı Toyo Osmaniye Gençlik Spor takımı ile eşleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi ilk hafta kendi sahasında 23 Ekim tarihinde Fenerbahçe ile karşılaşırken, Girne Üniversitesi ise yine kendi sahasında Tosyalı Toyo Osmaniyespor ile 22 Ekim tarihinde mücadele edecek.

Kıbrıs Derbisi 3 Aralık 2016 tarihinde…

Ülkemizi Türkiye Kadınlar Basketbol liginde temsil eden Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Üniversitesi, ligin altıncı haftasında 3 Aralık 2016 tarihinde Girne Üniversitesi’nin sahasında karşı karşıya gelecek.

Yakın Doğu Üniversitesi İle Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımlarının İlk Hafta Rakipleri Belli Oldu

Zafer KALAYCIOĞLU: “Hedefimiz Hem Avrupa Hem Türkiye Lig’inde Başarılı Olmak”

Fikstür çekimin ardından görüşlerini paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı koçu Zafer KALAYCIOĞLU bu yılın çok zor olacağını ve zor maçların oynanacağını söyleyerek şunları kaydetti: “Bu yıl zor bir yıl ve zor maçlar olacak. Hedefimiz hem Avrupa’da hem de Türkiye Lig’inde başarılı olmak. İlk maç bizim için çok önemli iyi hazırlanmak için çalışıyoruz. Yeni sezon başlamadan önce Eurocup’ta gruplara kalabilmek için İstanbul Üniversitesi Basketbol takımı ile maçımız olacak. Yapılacak elemede bir Türk takımı elenecek ve bir Türk takımı Eurocup gruplarına kalacak. Gruplara kalabilmek için sıkı bir şekle hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Bizim İstanbul Üniversitesi ile oynayacağımız Eurocup maçları ile Fenerbahçe’nin oynayacağı Cumhurbaşkanlığı kupası maçları ile her iki takım da birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı yakalayacaklar. Kupa maçları ile diğer oynayacağımız hazırlık maçları ile 23 Ekim'de oynanacak Fenerbahçe maçına en iyi şekilde hazırlanacağız. İlk maçtan galip gelerek lige iyi bir başlangıç yapmak arzusundayız. Tüm takımların sakatlıksız, iyi bir sezon geçirmelerini ve kendi hedefleri doğrultusunda başarılı olmalarını dilerim” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi İle Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımlarının İlk Hafta Rakipleri Belli Oldu

İlker GÖZENELİ: “Sahamızda Oynayacağımız Maçları Kazanmak İstiyoruz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu İlker GÖZENELİ ise “2016 2017 sezonu fikstürünün kulüp için hayırlı olmasını dileyerek şunları dile getirdi: “İlk hafta Tosyalı Toyo Osmaniyespor Kulübü ile oynayacağız. Lige yeni çıkan bir takımla ilk maçımızı iç sahada oynamamızın bizim için avantaj olacağını düşünüyorum. Tüm takımlara karşı kendi sahamızda oynayacağımız maçları kazanıp, iç saha avantajımızı değerlendirmek istiyoruz. Bütün takımlara sakatlıklardan uzak başarılı bir sezon diliyorum” dedi.

İlk Hafta Maçları:


  • Galatasaray–MBK Doğuş Hastanesi
  • Girne Üniversitesi – Tosyalı Toyo Osmaniye
  • İstanbul Üniversitesi – Adana ASKİ
  • Samsun Canik Bld. – AGÜ Spor
  • Mersin Bşb. – Beşiktaş
  • Botaş – Hatay Bşb.
  • Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe