YDÜ Hemşirelik Bölümüne Sınavsız 50 Tam Burslu Öğrenci Alınıyor
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2016, 12:59
Son Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 13:26
Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümüne Sınavsız 50 Tam Burslu Öğrenci Alınıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Hemşirelik Bölümüne 2016-2017 akademik yılına sınavsız 50 tam burslu öğrenci başvuru ile alınıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ülkemizdeki hemşire açığını gidermek için KKTC liselerinden mezun olan öğrencilerin başvuru yapabileceği, yapılacak değerlendirme sonucunda da 50 öğrenciye tam burs verileceği belirtildi.

50 Öğrenciye Tam Burs

Hemşirelik bölümü için verilecek 50 tam burslu kontenjana KKTC liselerinden mezun olan öğrenciler başvuru yapabilecek. Öğrencilerin lise mezuniyet notları ve yapılacak mülakat neticesinde öğrenciler belirlenen burslu kontenjanlara yerleştirilecekler.

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümüne Sınavsız 50 Tam Burslu Öğrenci Alınıyor

Prof. Dr. Sevinç YÜCECAN: “Hemşirelik bölümümüzde okuyan öğrencilerimiz, Yakın Doğu Üniversitesi’nin donanımlı sağlık birimlerinde uygulamalı eğitimle mezun olabilme şansına sahipler”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç YÜCECAN, Hemşirelik bölümünün özellikle KKTC’de son derece geçerli ve aranan bir meslek olduğuna vurgu yaparak; “Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinden olan Hemşirelik bölümünde tüm öğrencilerimize özellikle uygulamalı eğitim sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. KKTC’de sürekli gelişen sağlık sektörü ve özellikle de büyük bir atılım yapılacağına inandığım sağlık turizmi ile Hemşirelik mesleğine olan ihtiyaç her geçen gün daha da artmaktadır. Hemşirelik bölümüne başvuru yapmak isteyen öğrencilere 50 tane tam burs kontenjanı sunan yönetimimiz de, burada sağlık sektörünün gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Özellikle kalifiye elemanın son derece değerli olduğu günümüzde, öğrencilerimiz Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde uygulamalı eğitimler ile mezun olduklarında sağlık sektörüne deneyimli bir şekilde atılıyorlar. Bu da hem kendileri için hem de sağlık sektörü için büyük bir katkı oluyor” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümüne Sınavsız 50 Tam Burslu Öğrenci Alınıyor

Son Başvuru Tarihi 30 Haziran 2016

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü tam burs kontenjanına son başvuru tarihi 30 Haziran 2016. KKTC liselerinden mezun olan öğrenciler lise mezuniyet diplomaları ile Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına başvurularını yapabilirler. Başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgi Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığından veya 223 64 64 numaralı telefondan (dahili 211-215-377) veya www.neu.edu.tr adresinden alınabilir.