YDÜ Hastanesi’ne Sevk Edilerek Yoğun Bakım Servisi’nde Tedavi Gören Ersoy İNCE’nin Sağlık Durumunda Sevindirici Gelişme
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2016, 15:10
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:31
Hepatitten Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Geçirdiği Beyin Kanaması Nedeniyle Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Yaklaşık 40 Gün Tedavi Gören, Beyin Kanaması ve Zatürre Teşhisine Bağlı Olarak Durumunun Ağırlaşması Üzerine ise 1 Hafta Önce Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne Sevk Edilen Eski Milletvekili Ersoy İNCE, Sağlık Durumunda Olumlu Gelişmeler Yaşanması Üzerine Yoğun Bakım Servisi’nden Çıkarılarak Dahiliye Yataklı Servisi’ne Alındı.

Geçirdiği beyin kanamasına bağlı olarak daha önce yüksek tansiyon ve vücudunun sol tarafında felç gelişimi izlendiği bildirilen Ersoy İNCE’nin, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde başlanmış tedavisi sırasında, beyin kanaması ve ciddi zatürreye bağlı oksijen eksikliği yaşanması üzerine durumu ağırlaşmış ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı gözetiminde yatışı gerçekleştirilmişti. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde altı anabilim dalı tarafından müşahade altına alınan Ersoy İNCE’nin sağlık durumu ile ilgili bugün sevindirici haber geldi.

Eski Milletvekillerinden Ersoy İNCE Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne Sevk Edildi

Yaklaşık 1 Haftada Yoğun Bakımdaki Tedavisi Tamamlanarak Dahiliye Servisine Alındı

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden bugün yapılan açıklamada, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü 40 günlük süre zarfında akciğerlerinde enfeksiyon gelişimi gözlemlenmesi ve bu enfeksiyona bağlı başka sağlık problemlerinin de baş göstermesi üzerine Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılan Ersoy İNCE’nin buradaki 1 haftalık tedavisinin ardından, sağlık durumunda olumlu gelişmeler kaydedildiği ve Yoğun Bakım Servisindeki tedavisinin tamamlanarak Dahiliye Yataklı servise alındığı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisinde oksijen desteği, antibiyotik tedavisi, solunum fizyoterapisi uygulaması ile birlikte gerekli diğer tedavileri tamamlanan Ersoy İNCE ile ilgili Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Finn RASMUSSEN tarafından yapılan açıklamada, hastanın genel durumunun iyi olduğu, akciğer enfeksiyonunun kontrol altına alındığı, solunum cihazına veya oksijen terapisine ihtiyacı kalmadığı, geçirdiği beyin kanaması etkilerine karşın uzman terapistler tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon başlandığı belirtildi.