YDÜ Hastanesi’ne Berlin’de Çifte Teşekkür
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2017, 13:18
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:34

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne, 5 kıtadan 187 ülkeyi biraraya getiren ve Dünya’nın en prestijli turizm buluşması olarak kabul edilen ITB Berlin’de turistlere verdiği sağlık garantisi için iki ayrı tur operatörü tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İki büyük tur operatörünün, Almanya, Slovakya, İngiltere, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda’nın da aralarında bulunduğu otuzdan fazla ülkeden Kuzey Kıbrıs’a getirdiği turistlere “turist sağlığı” kapsamında verdiği sağlık garantisinden ötürü YDÜ Hastanesi’ne teşekkür plaketi sunduğu belirtildi.

YAVUZ: YDÜ, Ülkenin Tercih Edilmesini Sağlıyor…

Orta yaşın üstündeki turistlerin tatile gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde en çok önem gösterdikleri konuların başında gidecekleri ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin olduğunu ifade eden NBK Touristic Genel Müdürü Recap YAVUZ, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin bu ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığını söyledi. “YDÜ Hastanesi’nin turist sağlığı konusunda verdiği garenti, Kuzey Kıbrıs’ın daha fazla turist tarafından tercih edilmesini sağlıyor” diyen YAVUZ, “tur operatörleri olarak bizler bu sayede gönül rahatlığıyla turistlerimizi Kuzey Kıbrıs’a gönderebiliyoruz. Yakın Doğu Ailesi’ne turistlerimize verdiği uluslararası standarttaki sağlık hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz” diye konuştu.

ENÜSTÜN: GÜNSEL’in, Turizmin Gelişmesinde Katkısı Büyük…

Merkezi Almanya'da bulunan tur operatörü H&H Touristik'in genel müdürü ve ortağı Hakan ENÜSTÜN'de yaptığı konuşmada, 2012 yılında YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL’le yaptıkları protokol kapsamında Kuzey Kıbrıs’a gönderdikleri ve sayıları yüzbini geçen turistin sağlığının YDÜ Hastanesi’nce güvence altına alındığını söyledi. Kuzey Kıbrıs Turizmi’nin gelişmesinde turistlere verilen sağlık hizmetlerinin belirleyici role sahip olduğulayan Enüstün “Suat Hocaya ülkeye iki üniversite hastanesi kazandırarak, Kuzey Kıbrıs’da turizmin gelişmesine yaptıkları büyük katkı nedeniyle hem kurumumuz hem de turistlerimiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

SAVAŞAN: Amacımız KKTC’deki Herkesi Sağlık Açısından Güvende Hissettirmek…

Kuzey Kıbrıs'ın “turist sağlığı” açısından en güvenli turizm destinasyonlarından biri olduğunu dile getiren YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet SAVAŞAN da konuşmasında, yaşlanan Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Dünya’nın dört bir yanından KKTC’ye tatile gelen turistlere uluslararası anlaşmalarla yüksek standartta sağlık hizmeti verdiklerinin altını çizdi. YDÜ Hastanesi’nin kuruluş amacının başta ülke insanı olmak üzere KKTC’de bulunan herkesi sağlık açısından güvende hissettirmek olduğunu ifade eden Savaşan, “bu uğurda her geçen gün bir öncesinden daha fazla çalışıyoruz” dedi.

YALKI : Hedef 500 Bin Turiste Sağlık Garantisi…

Son üç yılda YDÜ Hastanesi’nin ikiyüz binden fazla turiste sağlık garantisi verildiğini dile getiren NTL Direktörü Doğan YALKI da yaptığı konuşmada, turizimcilerin aldığı büyük riskler, Türkiye’nin verdiği teşvikler ve YDÜ Hastanesi’nin turist sağlığındaki yüksek kabiliyetinin birleştirilmesiyle her geçen yıl ülkeye daha fazla turist geldiğini ifade etti. “Hedefimiz ülkemize önümüzdeki üç yılda beşyüz bin turist getirmektir” diyen Yalkı, hedefe varılmasında Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın da büyük katkısı bulunduğuna dikkat çekti.