YDÜ Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğrenci Projeleri Sergisi İzleyicisi ile Buluşuyor
Date Added: 16 Haziran 2016, 15:53
Last Updated Date:27 Kasım 2020, 11:50
YDÜ Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğrenci Projeleri Sergisi İzleyicisi ile Buluşuyor

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 2015-2016 Bahar Dönemi Öğrenci Projeleri Sergisi 20 Haziran’da izleyicisi ile buluşuyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İletişim Fakültesi Sergi Alanı’nda yer alacak ve 29 Haziran 2016 Çarşamba gününe kadar açık olacak sergide, öğrencilerin öğretim elemanlarıyla birlikte yürüttükleri eğlenceli ve verimli bir eğitim-öğretim dönemi sonunda hazırladıkları derslerin uygulama projeleri yer alacak.

Sergide İletişim Fakültesi Dekan Vekili ve Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ’nin sorumluluğunda bulunan “Bölüm Projesi” ve “Grafik Atölye” derslerinde öğrencilerin mezuniyet projeleri, afiş tasarımları ve hareketli grafikler yer alırken, Öğr. Gör. Gamze ANIL’ın yürüttüğü “Temel Tasarım”, “Grafik Tasarım” ve “Kentsel Grafik” derslerinde vektörel portre tasarımları, ambalaj tasarımları ve kent grafiği çalışmaları yer alıyor.

YDÜ Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğrenci Projeleri Sergisi İzleyicisi ile Buluşuyor

Öğr. Gör. Eser KEÇECİ’nin vermekte olduğu, “İllüstrasyon” dersi kapsamında ise otoportre ve illüstratif tipografik çalışmalar izleyici ile buluşacak.

Ayrıca sergide Öğr. Gör. Mustafa ERSENAL’ın yönetimindeki Grafik Animasyon dersi kapsamında uygulanan proje örnekleri de yer alacak.

Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ; sergide 200 uygulama projesinin yer aldığını, bu projelerin bir kısmının www.neu.edu.tr adresinden de izlenebileceğini ifade ederek, Öğrenci Projeleri Sergisi’nin 2006 yılından günümüze kadar yılda iki kez yapıldığını ve öğrencilerin yeterliliğinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Herkese açık olan Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 2015-2016 Bahar Dönemi Öğrenci Projeleri Sergisi, 20 Haziran - 29 Haziran tarihleri arasında Pazar günü dışında 08:00-17:00 saatleri arasında İletişim Fakültesi Sergi Alanı’nda izlenebilecek.