YDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2015, Pazar, 11:31
Son düzenleme: 13 Aralık 2015, Pazar, 17:35
YDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi  Temel Türkçe Programı Hazırlık  Okulu  2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz   dönemini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları, düzenlenen bir törenle  Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulu Müdürü Doç. Dr. Esra Karabacak ve Türkçe Hazırlık Okulu öğretim üyeleri  tarafından verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Türkçe Programı Hazırlık Okulu Müdürü Doç. Dr. Esra Karabacak, “2012-2013 öğretim yılı güz döneminden itibaren, Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Temel Türkçe Hazırlık Programı başlatılmış ve Üniversite’nin Türkçe eğitim yapan bölümlerine devam etmeye hak kazanmış yabancı uyruklu öğrencilere  bir yıl Türkçe eğitimi verilmektedir. Programa,  2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz dönemlerinde  Diş Hekimliği, Tıp Fakültesi, Hemşirelik, İletişim Fakültesi, İnsan Kaynakları   Bölümlerinden başta Suriye olmak üzere, Libya ve diğer Arap ülkelerinden, Nijerya’dan   toplam lisans veya yüksek lisans eğitimi  yapan  70 öğrenci  katıldı. ” Dedi.

2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz   dönemini başarıyla tamamlayan  45 öğrenci başarılı olup sertifika almaya hak kazandı.