YDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2015, 11:31
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:20

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulu 2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz dönemini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları, düzenlenen bir törenle Fen Edebiyat Fakültesi Temel Türkçe Programı Hazırlık Okulu Müdürü Doç. Dr. Esra Karabacak ve Türkçe Hazırlık Okulu öğretim üyeleri tarafından verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan Türkçe Programı Hazırlık Okulu Müdürü Doç. Dr. Esra Karabacak, "2012-2013 öğretim yılı güz döneminden itibaren, Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Temel Türkçe Hazırlık Programı başlatılmış ve Üniversite’nin Türkçe eğitim yapan bölümlerine devam etmeye hak kazanmış yabancı uyruklu öğrencilere bir yıl Türkçe eğitimi verilmektedir. Programa, 2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz dönemlerinde Diş Hekimliği, Tıp Fakültesi, Hemşirelik, İletişim Fakültesi, İnsan Kaynakları Bölümlerinden başta Suriye olmak üzere, Libya ve diğer Arap ülkelerinden, Nijerya’dan toplam lisans veya yüksek lisans eğitimi yapan 70 öğrenci katıldı. " Dedi.

2014-2015 öğretim yılı bahar ve yaz dönemini başarıyla tamamlayan 45 öğrenci başarılı olup sertifika almaya hak kazandı.