YDÜ Eğitim Fakültesi Tarafından, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri ile Gerçekleştirilen “Geometrik Cisimler Ünitesi” Matematik Eğitimi Kursu Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2017, 11:44
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:53

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Programları Öğretim Ana Bilim Dalı tarafından gerçekleştirilen 8. sınıf matematik dersi “Geometrik Cisimler Ünitesi”, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda okuyan 60 öğrenci ile gerçekleştirildi. Eğitim sonunda öğrencilere katılım sertifikaları, Şehit Hüseyin RUSO Ortaokulu Müdürü Salih EMRAL, Yakın Doğu Üniversitesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat TEZER ve kurs eğitmeni Uz. Meryem CUMHUR tarafından takdim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, doktora öğrencisi Uz. Meryem CUMHUR tarafından yapılan kurs sonunda yapılan sertifika töreninde okul müdürü Salih EMRAL, araştırma ve geliştirmeye dayalı bu tip etkinliklere her zaman açık olduklarını belirterek, kursa katılan öğrencileri tebrik etti.

Daha sonra söz alan Doç. Dr. Murat TEZER matematik eğitimi alanındaki yeni gelişmeler ışığında, yeni ve çağdaş öğretim yöntemlerini kullanarak matematiği öğrencilere sevdirmenin çok önemli olduğunu söyleyerek, öğrenci başarısının artırılmasında öğretmenin öğrenciye olan katkısının önemine işaret etti. Ayrıca, kendilerine bu imkanı sundukları için okul müdürü EMRAL ve kurs eğitmeni olarak doktora öğrencisi CUMHUR’a teşekkürlerini sundu.

Ardından sonra söz alan Uzm.Meryem CUMHUR, “Yeni öğretim yöntemlerini dikkate alarak matematiğin alt dalı olan geometrideki sorunlara çözüm getirmek adına bu kursun büyük önem taşıdığı ve öğrenciler üzerinde geleceğe dönük günlük hayat problemlerini çözmeye yönelik istendik, olumlu tutum ve sonuçlar aldığımızı gururla söyleyebilirim diyerek tez danışmanı TEZER’e ve okul müdürü Emral’a kendisine bu imkanı tanıdıkları için teşekkür etti. Konuşmalar sonunda kursa katılan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.