YDÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. K. Hüsnü Can BAŞER Bilim Akademisi Asli Üyeliğine Seçildi
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016, 15:07
Son Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 10:35

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. K. Hüsnü Can BAŞER, Türkiye’nin prestijli bilim kuruluşu olan Bilim Akademisi Derneği Genel Kurulunda asli üyeliğe seçildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, beşinci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Bilim Akademisinin Kasım ayında gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulunda seçilen 11 asli yeni üye arasında yer aldığı belirtildi.

Bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak ve gözetmek amacıyla kurulan Bilim Akademisi Derneği’ne, dünyanın ünlü Üniversitelerden akademisyenler ve bilim insanları üye olabiliyor.

Farmakognozi alanında ilk akla gelen isimlerden olan ve bilim aleminde, doğal ürünler, tıbbi ve aromatik bitkiler ile uçucu yağlar konusunda yaptığı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. BAŞER Sağlık Bilimleri alanında TUBITAK Bilim Ödülünü almıştır.

Prof. Dr. BAŞER: “ Bilim Çalışmalarımın Takdir Edilmesi Beni Mutlu Etmiştir...”

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. K. Hüsnü Can BAŞER, Bilim Akademisi Derneğine asli üyeliğine seçilmesiyle ilgili mutluluğunu dile getirdi.

Prof. Dr. BAŞER, "Türkiye’nin prestijli bilim kuruluşu olan Bilim Akademisi Derneğinin asli üyeliğine seçilmiş olmamdan dolayı mutlu ve gururluyum. Bilimsel çalışmalarımın gerçek bilim insanlarınca takdir edilmesi beni fazlasıyla memnun etmiştir. 2005 yılında aldığım TUBİTAK Bilim Ödülünden sonra yaşadığım bu onur daha iyi ve verimli çalışmalar yapmam konusunda bana en büyük teşvik olmuştur. Bu payenin şahsım, ülkem ve üniversitem için hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.