YDÜ Bubble Soccer Karşılaşmaları Büyük İlgi Gördü
Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 11:48
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:29

SAVAŞAN: Rekabet Üstünlüğü İçin Turizmin Çeşitlendirilmesi Şart

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm İşletmeleri Kuzey Kıbrıs’da eğitim turizminin gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile öğrencilere yönelik yeni ürünler sunmaya devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Turizm İşletmelerinin, Kuzey Kıbrıs’da eğitimi destekleyen faaliyetleri çeşitlendirmek ve ülkenin cazibesini arttırmak için öğrencilere yeni ürünler sunduğu belirtildi.

SAVAŞAN: 2020 Yılında Turizm Gelirleri 2 Trilyon Dolara Ulaşacak

Her geçen gün gelişen turizm sektörünün, ekonomik, sosyal ve kültürel getirileri ile Dünya’nın en hızlı gelişen ve büyüyen sektörleri arasında yer aldığını vurgulayan YDÜ Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet SAVAŞAN, Dünya Turizm Örgütü’nün verilerine göre 2020 yılında uluslararası turizm hareketlerine katılan kişi sayısının 1.6 milyara ve turizm gelirlerinin ise 2 trilyon Dolara ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Rekabet Üstünlüğü İçin Turizmin Çeşitlendirilmesi Şart

Ülkelerin rekabet üstünlüğü elde etmesinin ve pazar payını arttırmasının en etkili yollarından birinin turizmin çeşitlendirilmesi olduğunu vurgulayan SAVAŞAN: “günümüzde özellikle ülkeler açısından bir zorunluluk halini alan turizmin çeşitlendirilmesinin, doğru ve etkili politikalarla desteklenmesi kaçınılmazdır. Turizmdeki yeni eğilimlerin ve tüketici istek ve ihtiyaçlarında meydana gelen değişiklikleri doğru tespit ederek ona uygun planlar geliştirmemiz son derece önemlidir” dedi.

SAVAŞAN: Öğrenciler İçin Turistik ve Eğlence Olanakları Önemli

Dünya’da büyük bir ekonomik değer yaratan eğitim turizminin ülkemiz ekonomisi içinde önemli bir yeri olduğuna işaret eden SAVAŞAN, öğrencilerin gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde eğitim kalitesi başta olmak üzere o ülke ve şehirlerdeki, turistik ve eğlence olanaklarının da belirleyici rol oynadığını vurguladı. Bu gerçekleri bilerek hareket ettiklerini söyleyen Savaşan, pek çok konuda olduğu gibi ülkede eğitim turizminin de gelişmesi için büyük çaba gösterdiklerini belirtti. Savaşan “bu bilinçle ülkemizdeki öğrencilere her geçen gün sunduğumuz ürünleri çeşitlendiriyor ve memnuniyeti arttırmaya çalışıyoruz” dedi.

Bubble Soccer Ülkemizde

Son olarak Dünya’da büyük ilgi gören Bubble Soccer’ı öğrencilerle buluşturdularını anlatan Savaşan “turizme dair ne varsa” sloganı ile öğrencilere eğitim aldıkları sürece her hafta zengin aktiviteler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.