YDÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2016, 19:46
Son Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 11:19

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Büyük Kütüphane Salon 3’te gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törene, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, BESYO Yüksekokul Müdürü Dr. Cevdet Tınazcı, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BESYO öğrencilerinin hazırladığı dans gösterisinin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Üniversitelerin Eflatun ve Aristo’dan başlayan ve günümüze kadar uzanan bilim ve ilim kurumları olduğunu belirtirken, 1988 yılında kurulan YDÜ’nün yüksek eğitim olanaklarından söz etti.

Prof. Dr. Şanlıdağ, Yakın Doğu Üniversitesi’nin 16 fakülte, 6 enstitü , 2 yüksekokul, 4 meslek yüksek okul, 28 araştırma merkezi, 1200’e yakın öğretim elemanı kadrosu ve 25 BİN öğrencisi ile en iyi eğitim ve öğretimi sağladığını belirterek, amacın akılcı, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Öğretim elemanları, mezun öğrenciler ve velilere seslenen Prof. Şanlıdağ, mezun olan öğrencilerin geri kalan yaşamları boyunca kendilerini takip etmeye devam edeceklerini, başarılarıyla gurur duymaya devam edeceğini sözlerine ekleyerek mezuniyetlerini kutladı.

BESYO Yüksekokul Müdürü Dr. Cevdet Tınazcı ise konuşmasında, Yakın Doğu Üniversitesi’nin bilim ve irfan yuvası olmasının dışında, evleri gibi benimsedikleri, yuva diye gördükleri bir ailenin çatısı olduğunu belirtirken, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında da bunu korumaya devam edeceklerini kaydetti.

Mezun öğrenciler adına konuşan Necmiye Erden de; hayallerini kurdukları güne kavuştuklarını belirtirken, Yakın Doğu Üniversitesi’nden mezun olmanın verdiği hüznü taşıdıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verilirken, tören geleneksel kep atma etkinliği ile son buldu.

Haberin Videosu