YDÜ Basketbol Akademi Antrenmanlarına Başladı
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2016, 12:18
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:41
YDÜ Basketbol Akademi Antrenmanlarına Başladı

Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Akademi olarak amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, sporu yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olarak algılamalarını sağlayarak onları kendilerine güvenen, bilişsel ve fiziksel olarak güçlü bireyler haline getirmektir.

Yakın Doğu Üniversitesi “Basketbol Akademi” olarak hedefimiz kursiyerlere spor ve egzersiz yapma imkanı sunarak onları sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek ve özgüvenlerini arttırarak onları topluma hazırlamaktır.

Tüm bunların yanında Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Akademi’de 6-12 yaş grubuna yönelik basketbolun temel fundamental hareketleri de kursiyelerimize kazandırılmaktadır. YDÜ Basketbol Akademi’nin bir diğer amacı da YDÜ Basketbol Alt yapı takımlarına oyuncu kazandırmaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Akademi antrenmanı antrenör Bilgin GÜLDOĞUŞ tarafından her Cumartesi saat 9:00-10:15 saatleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi RA 25 Spor Salonunda yapılmaktadır. YDÜ Basketbol Akademi’ye katılmak isteyen yeni kursiyerler YDÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan bilgi alabilirler.