YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü Anma Töreni Düzenledi
Date Added: 12 Kasım 2015, 09:31
Last Updated Date:25 Kasım 2020, 09:01

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih, Sosyal Bilgiler, Sınıf, Müzik, Türkçe Öğretmenliği bölümleri ile Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin katkılarıyla düzenlenen törenle anıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 10 Kasım 2015 Salı günü Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4`te gerçekleştirilen tören 09.05`te saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Ardından Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu`nun günün ve anlamına ilişkin konuşmasının ardından Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Saracoğlu “Atatürk`ün Sanat Anlayışı” adlı konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölüm öğrencilerinin hazırladığı slayt gösterisi sunumu yapıldı. Sonrasında Türkçe Öğretmenliği öğrencileri tarafından şiirler okunarak program, Müzik Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin birlikte hazırladığı Atatürk’ün sevdiği türküler eşliğindeki müzik dinletisi ile son buldu.