YDÜ, Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü Öğrencilerine Düzenlenen Törenle Yüksek Onur ve Onur Belgeleri Verildi
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2017, 13:44
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:48

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı kapsamında yer alan Coğrafya Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği`nde yüksek onur ve onur belgeleri sahiplerini buldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, törenin açılış konuşmasını yapan Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal ÖZKUL, öğrencilerin bu belgeleri çok büyük emek sarfederek almaya hak kazandıklarını belirterek bu belgelerin başarılarının birer sembolü olduğunu aktardı.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU ise yaptığı konuşmada öğrencilerin azimle çalışarak bu emeklerinin sonucunda bu belgeleri almayı hak ettiklerini belirtti. Yüksek Onur ve Onur belgesi alan öğrencilerin ailelerine de teşekkür eden UZUNBOYLU, bu alanda öğrencilerin ailelerinin çok büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı kapsamında yer alan Coğrafya Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği`nde belge almaya hak kazanan öğrencilere Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı ve Tarih Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal ÖZKUL, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çiğdem HÜRSEN, Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet GÜNEYLİve bölüm öğretim görevlilerinin katılımı ile öğrencilere belgelerini takdim etti.