YDK’de Osman Alkaş “Başarı Öyküsü” Atölye Çalışması
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2015, 13:14
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:53

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularından olan ve en son oynadığı “Sarmaşık” filmi ile Antalya Film Festivali’nde “En İyi Film Dalında Altın Portakal Ödülü”nü kazanan Kıbrıslı Türk tiyatro oyuncusu Osman Alkaş, Yakın Doğu Kolejinde 12. sınıf GCE ve ÖSS Sosyal Grubu öğrencilerine yönelik olarak gelecek ve meslek tercihlerine yönelik bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

YDK Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nin organizasyonuyla, öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı bu atölye çalışmasında, gençlerimize yapılan uygulamalar ile iletişimin insan üzerindeki önemi, birbirlerini dinlemenin ne kadar önemli olduğu, dikkatlerini nasıl odaklayabilecekleri, empati ve grup çalışmasının insan ilişkileri üzerindeki misyonu vurgulandı. Gelecekte kişisel ve mesleki seçimlerine yönelik olarak yaptıkları uygulamalar ile farkındalık kazanmaları sağlandı.

Osman Alkaş, kendi başarı öyküsünü uygulama çalışması ile harmanlayarak gençlerimizin dikkatini çekmede ve içsel motivasyonlarının artmasını sağlamada güzel bir farkındalık kazandırdı.

Yapılan çalışmanın sonunda YDK İdaresi adına YDK Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi öğretmenlerinden Uzm. Okul Psikolojik Danışmanı Rasiha Özyurtlu ile Uzm. Okul Psikologları Öykü Özgüm ,Rasiha Altunkaya; bu güzel semineri sunduğu için konuşmacıya teşekkürlerini sunarak, çiçek takdim etti.