“Yaşamın Binbir Rengi” Resim Sergisi Saçaklı Ev’de
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2016, 14:10
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 13:55
"Yaşamın Binbir Rengi" Resim Sergisi Saçaklı Ev'de

- YDÜ Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel'in "Yaşamın Binbir Rengi" Resim Sergisi Saçaklı Ev'de Açılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel'in Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı, Lefkoşa Sosyal Hizmetler Dairesi'ne Bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası Çocukları ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına düzenlediği ve Meclis Başkanı Sn. Sibel Siber tarafından açılacak olan "Yaşamın Binbir Rengi" resim sergisi 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında Saçaklı Ev'de halkımızın ziyaretine açık olacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi teknik desteğinde, Lefke Kooperatifi sponsorluğunda, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı, Lefkoşa Sosyal Hizmetler Dairesi'ne Bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası Çocukları ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği işbirliğinde, Yeşilırmak Su katkılarıyla lösemili çocuklar, Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası çocukları ve kanser hastalarına yardım amaçlı gerçekleştirilecek resim sergisi KKTC Meclis Başkanı Sn. Sibel Siber tarafından açılacak. Sergide yer alacak eserler Ediz Tuncel'in geniş fotoğraf arşivinden derlenen fotoğrafların yağlı boya efekti verilmesiyle oluşturulan resimlerden oluşuyor.

Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel; Etkinliğimiz Toplumsal Dayanışma Amaçlı Sosyal Bir Etkinlik, Halkımızın Desteği Önemli...

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, "Toplumsal dayanışma bizim kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Bu tür yardım amaçlı etkinlikleri zaman zaman düzenleriz. Bu kez halkımızın karşısına farklı bir çalışma ile çıkıyoruz. Fotoğraf arşivimden derlenen ve ülkemizin tarihi, kültürel, doğal ve insani değerlerini yansıtan kırk fotoğrafı yağlı boya efektli tablolar haline getirdik. Böyle bir denemeyi ilk kez yapıyoruz. Resimleri lösemili çocuklar, Lefkoşa Çocuk Yuvası çocukları ve kanser hastaları yararına satışa sunacağız. Etkinliğimiz Saçaklı Ev'in sergi salonunda 11-15 Nisan tarihleri arasında yer alacak. Etkinliğimize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak için seferber olan Lefke Kooperatifi, Yakın Doğu Üniversitesi, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Sosyal Hizmetler Dairesi, Yeşilırmak Su, Kuzey Kıbrıs Müze Dostları Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve Meclis Başkanımız Sn. Sibel Siber'e teşekkürü özellikle bir borç bilirim." dedi.

"Yaşamın Binbir Rengi" isimli sergi 11 Nisan 2016 tarihinde saat 14:00'de Meclis Başkanı Sn. Sibel Siber ve etkinliğe paydaş olan kurumların çocukları tarafından Saçaklı Ev'de açılacak ve 11-15 Nisan tarihleri arasında halkımızın ziyaretine açık olacak.

Haberin Videosu