Yakın Doğu’nun Üç Meleği de Milli Takımlarda
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016, 10:27
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:32

-Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın üç oyuncusu, ülkelerinin milli takımlarına çağrıldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda oynayan Simay Karaman, Marica Gajic ve Yelena Leuchanka; ülkelerinin milli takımlarında oynamak üzere çağırıldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın üç oyuncusunun kendi ülkelerinin milli takımlarına çağırıldıkları belirtildi. Oyunculardan Simay Karaman’ın Türkiye Milli Takımı’nda, Marica Gajic’in Bosna Hersek Milli Takımı’nda, Yelena Leuchanka’nın ise Beyaz Rusya (Belarus) Milli Takımı’nda forma giyecek.

YDÜ’nün Türk “Milli”Si Simay Karaman…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Türk milli takımına çağırılan oyuncusu Simay Karaman, milli formayla çıktığı 9 maçta 7,4 sayı ortalaması, 2.3 ribaund ortalaması ve 0.7 asist ortalaması ile parkede mücadele etti. FIBA Avrupa Şampiyonası elemlerinde H grubunda yer alan Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı, 20 Şubat 2016 Cumartesi günü Romanya, 24 Şubat Çarşamba günü ise İsrail ile karşılaşacak.

YDÜ’nün En Genç Oyuncularından Marica Gajic, Bosna-Hersek Milli Takımı’nda Parlıyor…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın en genç oyuncuları arasında olan 1995 doğumlu power forvet Marica Gajic, Bosna Hersek Milli Takımı’nda forma giyecek. 11 sayı ortalaması, 19 ribound ortalaması ve 1 asist ortalaması ile milli formayı giyen genç oyuncu, oynadığı 2 maçta toplam 32.5 dakika parkede kaldı. Bosna-Hersek, Avrupa Şampiyonası elemlerinde 20 Şubat 2016 Cumartesi günü İsrail ile, 24 Şubat Çarşamba günü Romanya ile karşılaşacak.

Yeniden YDÜ Formasıyla Buluşan Belarus Milli Takımı Oyuncusu Yelena Leuchanka…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na 2014-2015 sezonunda transfer olan, takımın Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne (Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi) yükselmesinde büyük rol oynayan ve 2015-2016 sezonunda takıma yeniden transfer olan tecrübeli oyuncu Yelena Leuchanka ise Belarus (Beyaz Rusya) milli forması giydiği 2 maçta toplam 26.0 dakika sahada kalarak; 11.5 sayı, 9.0 ribaund ve 0.5 asist ortalaması ile oynadı. FIBA Avrupa Şampiyonası elemlerinde Belaruz, 24 Şubat 2016 Çarşamba günü Polonya ile karşılaşacak.