Yakın Doğu’lu Doğa Dostu Gençler Fidan Dikti
Eklenme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:16
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:23
Yakın Doğu'lu Doğa Dostu Gençler Fidan Dikti

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencileri çevre konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında KKTC Atıcılık Federasyonu'nda fidan dikme etkinliği düzenledi.

Gönyeli Atış Poligonu Çevresine Fidan Dikimi Hafta Sonu Gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencilerinin çevre konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında yüze yakın çam ağacı fidanının toprakla buluşturulduğu belirtildi.

Yakın Doğu'lu Doğa Dostu Gençler Fidan Dikti

Damlama Sulama Sisteminin Kurulduğu Yamaçta Fidanlar Düzenli Olarak Sulanabilecek.

Proje danışmanı Öğretim Görevlisi Ufuk ALTUNÇ, tüm bilinçli vatandaşların görevi olduğu gibi her fırsatta okul kampüsü dışında da ülkenin çeşitli bölgelerinde ağaçlandırma faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini, özellikle bu konuda üniversite gençlerinin duyarlılıklarını artırmanın önemli olduğunu vurguladı. ALTUNÇ, yalnızca fidan dikmenin yeterli olmadığını sulama ve bakım ile fidanların ağaca dönüştürülmesinde de sorumlulukları olduğunu vurgulayarak damlama sulama sisteminin kurulduğunu ve fidanların düzenli olarak sulanabileceklerini söyledi.

Atıcılık Federasyonu Başkanı Türker YİĞİTCAN ise bu etkinliğin bir ilk olduğunu ve sosyal sorumluluk kapsamında bir çok daha etkinlik düzenleneceğini, hedeflerinin ise farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Etkinlik sonunda fidan diken tüm öğrencilere 'Doğa Dostu' sertifikası verilerek çevreye karşı sorumlulukları aktarıldı.