Yakın Doğu Üniversitesi’nin Türkiye Kupasındaki Rakip Galatasaray
Eklenme Tarihi: 06 Şubat 2017, 17:57
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:07

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 2016-2017 sezonu ilk devresini ilk 8 sıra içinde tamamlayan takımların katıldığı Kadınlar Türkiye Kupasında Yakın Doğu Üniversitesi, çeyrek finalde Galatasaray ile eşleşti.

Bu yıl 1-4 Mart tarihleri arasında İzmir’in ev sahipliğinde organize edilecek olan Türkiye Kupası, eşleşmeleri Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi, Galatasaray’ı elemesi halinde İstanbul Üniversitesi-Beşiktaş eşleşmesinin galibi ile yarı finalde karşılaşacak. 2 Mart’ta oynanacak yarı finallerin ardından kupayı alacak takımın belirleneceği final 4 Mart 2017 Cumartesi günü saat 15:30’da oynanacak.

Vedat KALKAN: “Elimizden Geleni Yapacağız...”

Kura çekimi sonrası konuşan Yakın Doğu Üniversitesi İdari Menajeri Vedat KALKAN, “Çeyrek finalde Galatasaray ile eşleştik. Güzel bir maç olacak. İki iyi takım karşılacak. Elimizden geleni yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Kupayı Kazanmak İçin Mücadele Edeceğiz...”

Galatasaray ile yapılan eşleşme sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, ilk hedeflerinin Galatasaray’ı geçmek olduğunu söyledi. Türkiye Kupasının telafisi olmayan en zor kupalardan biri olduğunu ifade eden Baş Antrenör KALAYCIOĞLU, “kupayı kazanmak için rakibin kim olduğu fark etmiyor. Kupayı almak istiyorsak üç maçıda kazanmamız gerekiyor. Bunun içinde mücadele edeceğiz. Güçlü bir takımla heyecanlı bir maça çıkacağız. En iyi şekilde hazırlanarak kupa finaline kalan takımlardan biri olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.