Yakın Doğu Üniversitesinin Milli Oyuncusu Quanitra HOLLİNGSVORTH; “Yakın Doğu Üniversitesi ile Basketbol Kariyerimi Yükseltim…”
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2017, 14:40
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:26

Yakın Doğu Üniversitesi ile sezonu 3 kupa ile “tavan” yaparak tamamlayan ABD asıllı pivotu Quanitra Hollingsvorth, Yakın Doğu Üniversitesi ile geçirdiği başarılı sezondaki yükselişini kadrosunda yer aldığı Türkiye Kadın A Milli Takımı’nda da devam ettiriyor.

ÇEKYA’ da başlayan Kadınlar Avrupa Şampiyonasında Türk Milli Takımı’nın İtalya ile oynadığı maçta, 29 sayı, 21 ribaunt kaydederek yıldızlaşan Quanitra Hollingsvorth, Türkiye kariyerindeki 4. yılını ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin kariyerinde yeni ve güzel bir başlangıca verdiği fırsatı değerlendirdi.

HOLLINGSVORTH, “Şu an Türkiye’ye gelmeden önce hayal bile edemeyeceğim bir noktadayım” ifadesini kullandı.

2017’nin Kendisine Uğur Getirdiğine İnanıyor…
Takım arkadaşları ve yakın çevresinin kısaca ona “Q” olarak seslendiği başarılı oyuncu, Yakın Doğu Üniversitesi ile basketbol kalitesini yükselttiğini ve özgüveninin arttığını belirtti.

HOLLINGSVORTH; “Yakın Doğu Üniversitesi ile 3 kupa birden kazandık. Çok iyi bir sezon geçirdik. Sezon başından beri taşıdığımız inancımız bizi buraya getirdi. Bunun benim için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yakın Doğu Üniversitesi kariyerimde yükselerek yeniden doğmamı sağladı diyebilirim. Bu kulüp hayatta en önemli şey olan “özgüven” olgusunu kazanmamı sağladı. Ligde yakaladığım bu çıkışın ve artan özgüvenimin formasını taşıdığım Milli Takım’a da olumlu yansıdığını düşünüyorum. Basketbol kalitemi yükselteceğime ve bunu başarabileceğime inanıyordum. Bu inancımı geçtiğimiz sezon Yakın Doğu Üniversitesi ile başardım. Milli Takım’da aynı başarıyı devam ettirmek istiyorum” dedi.

‘Milli Forma Gurur Veriyor’
Basketbol kariyerini Türkiye de sürdürüyor olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Quanitra HOLLINGSVORTH, güzel tecrübeler yaşadığını ve gurur duyduğunu anlattı.

HOLLINGSVORTH; “Hem kulüp hem de Milli Takım düzeyinde güzel tecrübeler yaşadığıma inanıyorum. Özellikle Milli Takım’da yer almak, böyle güzel bir ülkenin milli formasını giyiyor olmak benim için gurur verici bir olay. Bana böyle bir fırsat verildiği için de çok mutlu ve gururluyum” ifadelerini kullandı.

“Madalya Hedefimiz”
Türkiye Milli Takımı olarak EuroBasket’te ortak hedeflerinin madalya olduğunu belirten oyuncu, “Herkesin ortak bir hedefi var. O da madalya. Biz de bu hedef doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Milli Takım’ın vazgeçilmezi olan ancak geçen yıl kariyerine noktayı koyan efsane pivot Nevriye Yılmaz’ın yerine Ay-Yıldızlı ekibin pota altını emanet alan HOLLINGSVORTH, şöyle konuştu: “Tabii ki Nevriye Yılmaz gibi üst düzey bir oyuncunun yerini doldurmak kolay değil. Her oyuncunun farklı özellikleri var. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir grubuz. Sadece ve sadece işime konsantre olup, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaya devam edeceğim.”

HOLLİNGSVORTH: “Rüya Gibi”
Türkiye’deki kariyerinde geldiği noktaya ilişkin düşüncelerini de anlatan oyuncu, “Şu an Türkiye’ye gelmeden önce hayal bile edemeyeceğim bir noktadayım. Zaten böyle olmasa burada olmazdım. İlk zamanlar zorlanmıştım. Şu anda çok mutluyum. Yakın Doğu Üniversitesi forması yanında Milli formayı giymekten de büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Türkçe Konuşmak İstiyorum…
Sözlerinin sonunda Türkçe öğrenmek için çok çalıştığını da sözlerine ekleyen Quanitra HOLLINGSVORTH, “Dört yıldır buradayım takım arkadaşlarımın hepsinin İngilizce konuşuyor olması güzel. Ancak Türkçe de öğrenmek istiyorum. İnşallah bundan sonraki röportajlarda Türkçe konuşabilirim” dedi.