Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kansere Duyarlılığı Giderek Artıyor… Neu Genetics Society’den Anlamlı Ziyaret
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2017, 11:01
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:09

Toplumdaki genetik sorunlara farkındalığı artırmak ve öğrencilerin bu alanda kendilerini geliştirerek, toplumsal bilgilendirme projelerinde görev almasını sağlamak amacıyla kurulan NEU- Genetics Society, 4 Şubat Kanser Günü nedeniyle Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye KOCAİSMAİL’i ziyarett etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlşkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bu dönem üniversitesi bünyesinde hayata geçirilen NEU- Genetics Society öğrencileri ile birlikte sosyal sorumuluk etkinliği altında Kanser Hastalarına Yardım Derneğine yapılan ziyarette, gönüllülük esasına bağlı olarak 4 farklı proje konusunda anlaşma yapıldı.

Gönüllük Esasına Dayalı Destek Sağlanacak

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm başkanı ve Neu Genetics society sorumlu danışmanı Prof. Dr. Nedime SERAKINCI ziyarette yaptığı konuşmada, Neu Genetics Society’nin 2017 yılı aktivitelerinin başında kanser ile ilgili çalışmaların geldiğini ve bu amaçla ilk olarak 4 Şubat Dünya Kanser günü nedeniyle, Kanser Hastalarına yardım derneğini 5 kişilik bir öğrenci grubu ile ziyaret ederek gönüllülük esasına bağlı destek verecekleri 4 farklı proje konusunda anlaşma yapıldığını dile getirdi. Prof. Dr. SERAKINCI, Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin bu çabalarının kendilerini gurulandırdığını ve çok başarılı projelere imza atmak için bir araya geldiklerini sözlerine ekledi.

KOCAİSMAİL Genç Beyinleri Takdirle Karşıladı...

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye KOCAİSMAİL de, bu ziyaretten mutluluk duyduklarını, Moleküler Biyoloji Genetik alanında yetişmekte olan genç beyinlerin böylesine önemli bir konuda bizlere yardımcı olmak için girişimlerini takdirle karşıladıklarını dile getirdi.

Doç. Dr. YAVUZ: “Çalışmalar Her Zaman Desteklenecek”

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Dudu Özkum YAVUZ da, Öğrenci Dekanlığına bağlı Genetic Society öğrencilerinin bu çabalarının kendilerini gururlandırdığını ve geleceğin bu duyarlı gençler ile daha güvenli olduğunu dile getirerek bu tür çalışmaların Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı Etkinlik Merkezi Neuideas birimince de her zaman destekleneceğini sözlerine ekledi.

Genetik Değişikliğe Bağlı Toplumsal Sorunlara Farkındalık Yaratılacak

Neu Genetics Society başkanı 3’cü sınıf öğrencisi Sena Özşen ise, Neu Genetics Society’nin amacının multi-disipliner bölüm öğrencileri arasında bilgi ağı kurarak genetik değişikliklere bağlı sorunlara yönelik toplumsal farkındalıkları artırmak ve bu amaca yönelik aktivitelerde bulunmak olduğunu dile getirdi.

NEU- Genetics Society Nedir?

Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencilerinin farklı üniversitelerdeki öğrenci dernekleri ile bilgi, vizyon ve ortak proje yaklaşımları geliştirmesine olanak sağlayamak amacıyla NEU- Genetics Society kurulmuştur.