Yakın Doğu Üniversitesi’nin Eurocup Ön Eleme Turundaki Rakibi Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2016, 19:16
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:06
Yakın Doğu Üniversitesi'nin Eurocup Ön Eleme Turundaki Rakibi Belli Oldu

Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın EuroCup Ön Elemeleri’ndeki rakibi, İstanbul Üniversitesi oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 6-13 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek EuroCup Ön Elemeleri’nde Yakın Doğu Üniversitesi’nin rakibinin İstanbul Üniversitesi olduğu belirtildi. İlk maç Yakın Doğu Üniversitesi sahasında oynanacak, ön eleme maçlarının ikincisi ise İstanbul Üniversitesi sahasında olacak.

Kazanan D Grubu’nda Mücadele Edecek…

Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında, İstanbul Üniversitesi ile eşleşen Yakın Doğu Üniversitesi, EuroCup Ön Elemeleri sonrasında turu geçmesi durumunda, Yunanistan’ın Olympiacos Piraeus, Slovakya’nın Good Angels Kosice ve Macaristan’ın Aluinvent Miskolc takımlarının yer aldığı EuroCup D Grubu’nda mücadele edecek.

Yakın Doğu Üniversitesi'nin Eurocup Ön Eleme Turundaki Rakibi Belli Oldu

Zafer KALAYCIOĞLU: “İlk Hedefimiz Turu Geçmek”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu Zafer KALAYCIOĞLU, hedeflerinin turu geçmek olduğunu belirtti. “Bu yıl EuroCup’a katılmak isteyen takım sayısının fazla olması nedeniyle FIBA bir Ön Eleme turu düzenlemeye karar verdi. Biz de bu ön elemeye dahil olduk. Çekilen kura sonucunda İstanbul Üniversitesi ile eşleştik. Turu geçen takım EuroCup’ta mücadele hakkı kazanacak. Bildiğiniz gibi lig aslında 23 Ekim’de başlayacak, EuroCup ön elemelerinin lig öncesi olması bizim sezon öncesi hazırlık programımızı ve planımızı değiştirdi. Tüm gücümüzle ön eleme maçlarına hazırlanacağız. İlk hedefimiz turu geçmek. İstanbul Üniversitesi ülkemizi temsil eden bir diğer takım. Ne yazık ki iki Türk takımından biri bu tur sonrasında eleniyor olacak. Gönül her iki takımın birden kupaya dahil olabilmesini isterdi ama kura bu şekilde çıktı. Umarım turu geçen taraf biz oluruz. Tohumlarını yeni attığımız bu güzel oluşum ve organizasyon için Avrupa’da mücadele etmek çok değerli olacak. Kadrolar henüz net değil. Her iki takım da kadrosuna gerekli takviyeyi yapacaktır. İstanbul Üniversitesi belli bir sistemi yıllardır oynayan ciddi bir organizasyon. Zor ama bir o kadar keyifli bir mücadele olacak” dedi.