Yakın Doğu Üniversitesi’nin Avrupa Eczacılık Fakülteleri Birliği’ne Üyeliği Yenilendi
Eklenme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 15:38
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:31

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, eczacılık eğitimi ile eczacılıktaki gelişmeleri ve toplumun ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde ilerletilmesinde önde gelen birliklerden biri olan Avrupa Eczacılık Fakülteleri Birliği (EAFP)’ne yeniden üye oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kendisine üye olan kurumların değişimi yakalamaları, gelecek ile ilgili planlama yapmaları, fakültelerde yapılan araştırmalardaki ve eczacılık eğitimindeki yüksek standartları korumak adına 1992 yılında kurulmuş bir platform olan EAFP’ye, Yakın Doğu Üniversitesi’nin 2010 yılından beri üye olduğu ve üyeliğinin de bu yıl yeniden kabul edildiği belirtildi.

EAFP, üniversite düzeyindeki eczacılık okulları arasındaki irtibat ve işbirliğini kolaylaştırmak, üye fakülteleri, eczacılık eğitiminin yapısı ve sonuçları için uyumlu Avrupa kalite standartlarını öğrenmek ve öğretmek ve geliştirmek adına etkili yöntemler geliştirmek için destek veriyor.

Dudu Özkum YAVUZ: “Eczacılıkta bir çok profesyonel konun gelişmesine öncülük eden bir platforma üye olduk…”
Avrupa Eczacılık Fakülteleri Birliği’ne üyelik ile ilgili bilgiler paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Dudu Özkum YAVUZ, birliğin eczacılığa dair bir çok profesyonel konunun; kamu eczacılığı, hastane eczacılığı, klinik eczacılık, endüstriyel eczacılık, eczacılık mevzuatı ve eczacılık eğitiminin geliştirilmesinde önde gelen birliklerden biri olduğunu söyledi.

Eczacılık Fakültesi olarak 2010 yılından beridir birliğe üye olduklarını belirten Doç. Dr. YAVUZ, üyelik avantajlarını anlatarak, “Kurumsal ve Bireysel Üyelik sahipleri Avrupa’daki eczacılık eğitimine dair en yeni gelişmelerden haberdar oluyor. Bunlar yakın ilişkilerle, güncel proje sonuçlarının duyurularıyla, bölgesel konferanslar ve yıllık konferans ile üyelere hizmetler sunar. Buna ek olarak üyeler, EAFP web sitesinde ücretsiz duyuru (haber, konferanslar, eğitim faaliyetleri) yapma ayrıcalığına sahip olur” dedi.