Yakın Doğu Üniversitesine Hoş Geldiniz
Date Added: 02 Ekim 2020, 11:24
Last Updated Date:18 Kasım 2020, 11:19


Sevgili öğrencimiz;

Yakın Doğu Üniversitesine hoş geldin! 27 bini aşkın öğrencimiz ve 40 bin mezunumuz ile birlikte senin de Yakın Doğu Ailesinin bir parçası olmandan mutluyuz.

Öğrenim-yurt ve yemek kaydını Türkiye Temsilciliklerimizden yaptırabilirsin: http://aday.neu.edu.tr/kayit-burolari-ve-temsilcilikler/

Barınma olanaklarından yeme-içme alternatiflerine, SGK’lı olarak ücretsiz yararlanabileceğin Tıp Fakültesi Hastanesinden spor tesislerine, sanat merkezlerinden müzelere kadar ihtiyacın olacak her şeyi güvenli ve konforlu kampüs alanımız içerinde bulabilirsin.

Kayıt işlemlerinden önce yurtlarımız ile rezidans ve stüdyo tipi dairelerimiz hakkında bilgi almak ve ayrıca yurt + 3  öğün yemek + öğrenim ücretinden oluşan “ekonomik paket” seçeneklerimizi incelemek istersen http://aday.neu.edu.tr/yurtlar/  adresimizi ziyaret edebilirsin.

Merak ettiğin her şey için bize sosyal medya hesaplarımızdan, 0548 843 05 35 no’lu Whatsapp hattımızdan, Türkiye Temsilciliklerimizden ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ofisimizden ulaşabilirsin.

Başarılarla dolu bir eğitim-öğretim hayatı dileriz.

Kayıt için gerekli belgeler:

  1. Lise diplomasının aslı
  2. 12 adet vesikalık fotoğraf
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. İkametgâh belgesi
  5. AYT belgesi (internet çıktısı)
  6. Sağlık raporu (HIV testi, Hepatit B, Hepatit C, Kan testleri) Spor Bilimleri Fakültesi ile Hemşirelik bölümü için tam teşekküllü sağlık kurulu raporu gereklidir. Devlet veya Üniversite hastanelerinden alınacaktır.