“Yakın Doğu Üniversitesi’ne 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi” Afiş Yarışmasından Ödül
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016, 17:20
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:18

Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Afiş Yarışmasından ödülle döndü!

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa ( Near East University, Nicosia ) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Gazi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümünün düzenlediği “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Afiş Yarışması” jürisinin yaptığı değerlendirme sonucunda çalışmaları ödül alan ve sergilenmeye değer bulunanların açıklandığı bildirildi.

Prof. Dr. Alaybey KAROĞLU, Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ, Prof. Dr. Ahmet ATAN, Prof. Dr. Canan DELİDUMAN, Doç. Birsen ÇEKEN, Doç. Dr. Mithat YILMAZ, Doç. Dr. Gültekin AKENGİN’den oluşan jürinin değerlendirmesine göre Gazi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümü öğrencisi Özgür KOÇYİĞİT birincilik; Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü son sınıf öğrencisi Deniz AKSOY ikincilik; Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü öğrencisi Şebnem YEŞİLYURT üçüncülük; Gazi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümü öğrencileri Fatih Taha AKALAN ve Elifnur ALTINOVA mansiyon ödülü almaya layık görülmüşlerdir. Ayrıca; YDÜ, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri; Güner ÖZYAY, Bekir RUSO, Ayten ERSES, Atakan HACIKADİROĞLU, Berk ÖZSÖZ, Deniz G. YEŞİLADA, Ömer HIRLI, Burak ERCAN’ın çalışmaları da sergilemeye değer görülmüştür.

Konuya ilişkin; Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ şunları söyledi: “15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesine yapılan saldırı ile oluşan darbe teşebbüsünün öğrenciler tarafından nasıl algılandığı ve bunu bir grafik tasarım çalışmasına nasıl dönüştürebilecekleri sorularına cevap bulmak ve ortaya çıkan sonuçları; öncelikle öğrenciler ve halkla paylaşmak amacıyla düzenlenen yarışmaya toplam 58 çalışma katılmış, 10 çalışma elenmiştir. Gerek ödül alan ve gerek çalışmaları sergilenecek öğrencilerimizi kutluyorum. Daha önceki yarışmalarda olduğu gibi bu yarışmada da gösterdikleri başarı ile gurur duyuyoruz. Her türlü ihanete ve darbelere karşı demokrasinin kazanacağına olan inancımızla; öğrencilerimizin başarılarının devam edeceğine inanıyorum.”

Açıklamada, Üniversitelerin grafik tasarım ve görsel iletişim bölümlerinde okuyan öğrencilerin (ön lisans, lisans veya lisansüstü) katıldığı yarışmanın ödül töreni ve sergisi önümüzdeki hafta Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi Sergi Salonunda yapılacağı belirtildi..