Yakın Doğu Üniversitesi’nde“Öğretimde İnfografiklerin Tasarımı ve Kullanımı” Konulu Hizmetiçi Eğitim, Yapılan Sertifika Töreniyle Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 01 Nisan 2017, 12:43
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:14

Yakın Doğu Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI ve Doktora öğrencisi Hasan ÖZDAL tarafından gerçekleştirilen “Öğretimde İnfografiklerin Tasarımı ve Kullanımı” konulu hizmetiçi eğitim, yapılan sertifika töreni ile tamamlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI ve kurs eğitmeni Hasan ÖZDAL tarafından yapılan açıklamada; doktora tezi kapsamında gerçekleştirilen hizmet içi eğitime, KKTC, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, İlköğretim Dairesi’ne bağlı ilkokullardan pek çok sınıf ve branş öğretmeninin katılım gösterdiği belirtildi. Açıklamanın devamında; 22 Kasım 2016 ve 28 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşen ve toplam 50 saat süren hizmet içi eğitimde, yeni bir görselleştirme yöntemi olarak “İnfografiklerin Tasarımı”, “Corel DRAW Yazılımı” ve “Piktochart Web Uygulaması” konularının üzerinde durulduğu ifade edildi.

Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU:“Yenilikçi Bir Uygulama…”

Sertifika törenine katılan, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, açıklamasında infografiklerin, yeni ve güncel bir görselleştirme yöntemi olduğunu belirterek, bu bağlamda hizmetiçi eğitime katılan öğretmenlerin yenilikçi, gelişime ve öğrenmeye açık eğitimciler olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, konuşmasını tamamlarken, hizmet içi eğitimi düzenleyen Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI, Hasan ÖZDAL ve katılımcıları tebrik ederek, teşekkürlerini sundu.

Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI:“Zengin Öğretim Materyalleri”

Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI, sertifika töreninde yaptığı açıklamada hizmetiçi eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgiler verirken, katılan öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI açıklamasının devamında; hizmet içi eğitime katılan öğretmenlerin, gerek teorik gerekse de uygulama boyutunda elde ettikleri kazanımlar doğrultusunda geliştirdikleri infografikleri çok başarılı bulduğunu ve öğrenme ortamları açısından zengin öğretim materyalleri olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Hasan ÖZDAL:“Oldukça Verimli Ve Keyifli Bir Süreçti”

Kurs eğitmeni Hasan ÖZDAL sertifika töreninde yaptığı açıklamada, farklı ilköğretim okullarından katılım gösteren değerli ve deneyimli öğretmenlerle bir arada olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, hizmetiçi eğitimin oldukça keyifli ve verimli bir süreç içerisinde gerçekleştirildiğini belirtti. Hasan ÖZDAL konuşmasını tamamlarken, katılımcılara teşekkür ederek, en kısa sürede, başka bir hizmetiçi eğitimde yeniden bir arada olmayı ümit ettiğini ifade etti.

Gülin YÜKSEL: “Çok Güzel, Verimli Bir Hizmetiçi Eğitim Oldu”

Sertifika töreninde hizmetiçi eğitime katılan öğretmenleri temsilen, sınıf öğretmeni Gülin YÜKSEL yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen hizmetiçi eğitimi çok başarılı bulduğunu belirtirken, gerek teorik gerekse de uygulama boyutunda çok faydalı bilgiler edindiklerini ifade etti ve teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından hizmetiçi eğitime katılan öğretmenlere sertifikaları, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU tarafından takdim edildi.