Yakın Doğu Üniversitesi’nden Öğretmenlere Yönelik “Sürdürülebilir Çevre Eğitimi”
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2016, 16:02
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:35
Yakın Doğu Üniversitesi'nden Öğretmenlere Yönelik “Sürdürülebilir Çevre Eğitimi”

“Sürdürülebilir Çevre Eğitimi” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Destekleniyor.
Yakın Doğu Koleji öğretmeni ve Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Uz. Nazım KAŞOT’un; Doç. Dr. Gökmen DAĞLI ve Yrd. Doç. Dr. Kemal AKKAN Batman danışmanlığında YDÜ Çevre Eğitimi ve Yönetimi Anabilim Dalı’nda yaptığı doktora tez çalışması kapsamında, Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullardaki, öğretmenlere yönelik “Sürdürülebilir Çevre Eğitimi” konulu 30 saatlik bir eğitim verilecektir.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, çalışma, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklendiği belirtildi. Amacının Öğrencilerin çevresel bilincinin geliştirilmesine katkı sağlayacak temel unsurlardan biri olan öğretmenlerin, "Sürdürülebilir Çevre Hizmet içi Eğitim" Programı kapsamında çevresel bilgi ve bilinç seviyelerinin artırılması hedeflenmekte olduğu vurgulandı.

Çalışma Yüz Yüze Eğitimler, NEU Uzaktan Eğitimler ve Doğa Gezileri Şeklinde Gerçekleştirilecek.
8 hafta sürecek eğitim süresince “temel çevre ve ekoloji bilgisi”, “dünya genelinde ve Kıbrıs özelinde biyoçeşitlilik”, ”dünya genelinde ve Kıbrıs özelinde çevre sorunları”, “kültürel miras”, “güncel çevre konuları”, “Kıbrıs’taki çevre faaliyetleri”, “küresel ısınma” ve “sürdürülebilirlik” öğretimi yapılacak.

Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğretmenlere “Başarı Belgesi” düzenlenecek bir tören ile takdim edilecektir.