Yakın Doğu Üniversitesi’nden Kitapla Buluşturan Örnek Bağış
Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2017, 16:16
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:57

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi tarafından Alayköy Kültür ve Sanat Derneği’ne kitap bağışı yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, kitaplar, Büyük Kütüphane Müdür Yardımcısı İsmet AKSULAR tarafından Alayköy Kültür ve Sanat Derneği yönetim kurulu üyesi ve derneğin sosyal işler ile halkla ilişkiler görevinden sorumlu Pelin AYKUT’a teslim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi tarafından dernek kütüphanesine katkılarından dolayı memnuniyetini dile getiren Pelin AYKUT, İsmet AKSULAR’a teşekkürlerini iletti.

Dernek kütüphanesini yakın tarihte açmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Aykut, Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi yönetim ve personelini de açılışta aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

Okuma, Araştırma ve Gelişime Destek Eksilmeyecek…

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Müdür Yardımcısı İsmet AKSULAR da yaptığı açıklamada, yapılan son alımlarla Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane bünyesinde 2 milyon kitaba ulaşıldığını, bununla birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kurum, kuruluş, sivil toplum örgütlerine de okuma, araştırma ve kişisel gelişime gerekli desteği vermeye devam ettiklerini söyledi.

AKSULAR, Büyük Kütüphanenin aynı zamanda dijital ortamda erişim imkanı tanıdığı yüzlerce veri tabanı ile milyonlarca belgeye anında ulaşma olanağı verdiğini vurguladı. Aksular, ülkemizin en büyük kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi büyük kütüphanenin 2 milyon kitap ve 500 milyonu aşan belge ile öğrencilere ve Kıbrıs toplumuna akademik dönemde 7/24 aralıksız hizmet verildiğinin altını çizdi.