Yakın Doğu Üniversitesi’nden “Geleceğe Hazır Çocuklar” İçin Anlamlı Destek
Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 19:41
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:43

“Geleceğe Hazır Çocuklar” temasıyla düzenlenen “II. Okul Öncesi Eğitim Zirvesi”nde Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Gelecek Eğitimde Derneği tarafından düzenlenen ve Yakın Doğu Üniversitesinin destek verdiği “II. Okul Öncesi Eğitim Zirvesi”nde, Türkiye Milli Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e Yakın Doğu Koleji ile okul öncesi eğitime yaptığı katkılar ve ayrıca zirveye verdiği destek dolayısıyla plaket takdim edildi.

Bu yıl “Geleceğe Hazır Çocuklar” temasıyla 6 Mayıs 2017 tarihinde Cemal REŞİT REY Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU’nun da konuşmacı olarak katıldığı zirvede, konusunda uzman konuşmacılar ile öğretmen ve öğretmen adaylarından oluşan yaklaşık bin katılımcı çocuklar ve eğitimleri için buluştu.

Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL: “Okul öncesi eğitimin destekçisi ve takipçisi olmaya devam edeceğiz”
Doç. Dr. İrfan GÜNSEL yaptığı konuşmada, “Eğitim için çalışan, eğiteme destek veren ülkelerin geleceği her zaman aydınlıktır. Biz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin üniversitesi olarak anavatanımız Türkiye’nin okul öncesi eğitime verdiği bu büyük önemin, aynı şekilde, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de takip edileceğine inanıyoruz. Biz de bu önemli konunun takipçisi olacağız” dedi.

Okul öncesi dönemin insan yaşamının temelini oluşturduğunu, okul öncesi dönemde yapılacak eğitim yatırımlarının geri dönüşünün yüksek olduğunu ifade eden Doç. Dr. GÜNSEL, okul öncesi eğitimin çocukların gelecekteki öğrenim hayatlarından iş hayatlarına kadar katkı sağladığını ve bu dönemde çocuğa verilecek eğitim desteğinin okulda ve hayatta başarıyı getireceğini söyledi.

Doç. Dr. GÜNSEL, okul öncesi dönemdeki yaşantıların çocukların gelecekte hayata bakış açısını da önemli ölçüde etkilediğine dikkat çekerek, gelecek nesillerin hayata tam donanımlı olarak hazırlanması için, okul öncesi eğitim için yapılacak her çalışmanın takipçisi ve destekçisi olacaklarını yineledi.

Çocuk Gelişimi Alanında Uzmanlar Zirvede Yerini Aldı…
Zirveye ayrıca Psikolog Doğan CÜCELOĞLU, Prof.Dr. Artin GÖNÇÜ, Prof. Dr. Belma TUĞRUL, Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL, Prof. Dr. Sinan CANAN, eğitimci Kayhan KARLI, eğitimci Raife CEBECİ, Yrd. Doç. Dr. Özgül POLAT, Dr. Yasemin ALLSOP, dil bilimci ve masal anlatıcısı Ayşegül DEDE, yazar Hayati İNANÇ, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem DAĞ, Dr. Tülay KILIÇ, Hale GÜNEŞ ve 2015’de yılın öğretmeni seçilen Nurten AKKUŞ’un konuşmacı olarak katıldı.