Yakın Doğu Üniversitesi’nden 5 Ülkede 7 Milli Oyuncu
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2016, 13:59
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:47

Bu sezon kurduğu güçlü takımla Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ile EuroCup’ta iddialı olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, 7 oyuncusunu milli takımlara gönderdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, oyuncuların maçlarda gösterdikleri üstün performansla milli takımlara çağrıldıkları belirtilerek, sporcuların yanı sıra teknik ekipten görevlilerin de Türk Milli Takımı’na çağrıldığı bildirildi.

Milli Takımlarda Mücadele Eden Yakın Doğu’lular...

Yakın Doğu Üniversitesi kadrosunda bulunan Quantira HOLLINGSWORTH, Olcay ÇAKIR ve Bahar ÇAĞLAR Türkiye Milli Takımı’na, Nevena JOVANOVIC Sırbistan, Courtney VANDERSLOOT Macaristan, Elin ELDEBRINK ise İsveç Milli Takımı’nda mücadele edecek.

Sporcuların Yanı Sıra Teknik Kadro da Türkiye Milli Takım’ında yer alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımında yer alan Yardımcı Antrenör Emre VATANSEVER ile Fizyoterapist Berivan KILIÇ, Türk Milli takımında göreve çağrıldı. VATANSEVER ile KILIÇ, Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Bosna Hersek ve Romanya ile yapacağı maçlarda görev alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye ve Avrupa Ligi’nin Yükselen Yıldızı

Güçlü altyapı, teknik ekip ve tecrübeli oyuncuları ile iddialı bir takım oluşturan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basektbol Takımı, bu sezon mücadele ettiği Kadınlar EuroCup D Grubunda yenilgisiz liderliğe yükselmesi ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde sahada göstermiş olduğu güçlü duruş ve başarılı performans ile dikkat çekerek, güçlü ve zorlu rakiplerden biri haline geldi.