Yakın Doğu Üniversitesinde “Medya’nın Aradığı Kişi Sen Misin?” Başlıklı Seminer Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 10:13
Son Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 15:34

Yakın Doğu Üniversitesi,  İletişim Fakültesi,  Radyo TV ve Sinema Bölümü tarafından mezuniyet aşamasında olan öğrencilere yönelik “Medya’nın Aradığı Kişi Sen Misin?” başlıklı bir seminer gerçekleştirdi.

Öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer planlamalarında destek olmak amacı ile düzenlenen seminerde, ATV Programlar Müdürü Mehmet ÇAM konuk olarak katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Büyük Kütüphane Salon 3’te gerçekleştirilen ve yaklaşık üç saat süren seminere, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECI, Radyo Tv Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Mehmet ÇAM seminerde, kendi öğrencilik yıllardan bahsederek, o günlerden başlayarak edindiği gözlem ve bilgileri, medya sektöründe başarılı olabilmek için ne şekilde kullanılması gerektiği yönünde kişisel deneyimlerine bağlı olarak aktardı.

En iyi Bildiğiniz Şey Başarının Anahtarıdır…

ÇAM, konuşmasında yaşamı boyunca kişisel ilişkilere değer verdiğini ve kurduğu sağlıklı ilişkilerin medya alanında başarılı olmasında kendine büyük katkı sağladığını belirtti.

Öğrencilere en iyi bildiği şeyi yapmalarını öğütleyen ÇAM, bu şekilde başarılı olabileceğini söyledi. Kendisinin üniversitede okurken vasat bir öğrenci olduğu örneğini öğrencilerle paylaşan Mehmet ÇAM, bitirme projesi kapsamında çektiği belgeselde en iyi bildiği şeyi yaptığı için, başarılı olduğunu, çektiği belgeselin ödül alması sonucu kendisine yeni kapılar açıldığını anlattı.

Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmasına Davet…

“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programının yapımcısı da olan Mehmet ÇAM, seminer sırasında öğrencilere yarışma programı ile ilgili bilgiler aktarıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan ve yarışmaya ilgi duyan izleyicileri yarışmacı olmaya davet etti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen seminer  sonunda ATV  Programlar Müdürü Mehmet ÇAM’a Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP tarafından katkılarından dolayı  plaket takdim edildi