Yakın Doğu Üniversitesinde Autocad ve Graphisoft Archicad Ile Artlantis Kursları 13 Mart’ta Başlıyor
Eklenme Tarihi: 02 Mart 2017, 15:44
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:30

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YABEM) Kısa Dönemli Eğitim Programları kapsamında düzenlediği AutoCAD ve Graphisoft ArchiCAD + Artlantis eğitimlerinin 13 Mart’ta başlayacağı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, teknik çizim ve tasarım konulu eğitimler toplam 6 hafta 36 saat olacak şekilde haftada iki gün 17.00- 20.00 saatleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Ve Tasarım Alanında Çok Önemli İki Eğitim Bilgisayar destekli teknik çizim ve tasarım alanında AutoCAD ve Graphisoft ArchiCAD + eğitimlerinin ayrı bir yeri olduğunun altını çizen program eğitmenleri Öğr. Gör. Gökhan ÖZDEMİR ve Öğr. Gör. Oğuz Kağan DİZMAN, bu eğitimlerin mimarlar, iç mimarlar, teknikerler, yapı ressamları, tüm tasarımcılar ve bu bölümlerde okuyan ya da kariyerlerini bu alanda oluşturmak isteyen öğrencilerin profesyonel gelişimleri açısından çok önemli olduğunu ifade ettiler.

AutoCAD eğitimi kapsamında programın tanımının yapılarak kağıt üzerindeki teknik çizim kurallarının bilgisayar ortamına AutoCAD programı vasıtasıyla geçişinin sağlandığını belirten Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Gökhan ÖZDEMİR, “ 36 Saat sürecek eğitimde temel çizim komutlarından başlayarak kişinin öncelikle çizgi üzerindeki hakimiyeti geliştirmeye çalışılacak ve kurs programı dahilinde diğer çizim ve düzenleme komutları ile AutoCAD öğretilecektir. Ayrıca programda 2 Boyutlu çizim uygulamaları verilecektir”dedi.

ArchiCAD + Artlantis’in mimarlar için üretilen, üç boyutlu (3D) bilgisayar destekli tasarım programları olduğunu kaydeden Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Oğuz Kağan Dizman ise, “Eğitimimiz sonrasında katılımcılarımızın hazır objelerden oluşan son derece gelişmiş kütüphaneleri sayesinde tasarım ve çizimlerini en kısa sürede ve en verimli şekilde oluşturabilmeleri mümkün olacaktır. Archicad ve Artlantis eğitimini başarıyla bitiren katılımcılarımız tasarımın 3 boyutlu görüntülerini alabilme, teknik kesit ve cephe görüntüleri elde etme becerilerine sahip olacaklar. Tüm tasarım revizyonlarını otomatik olarak güncelleyerek tasarımlarında zamandan kazanma imkanı yaratabilecekler” ifadelerini kullandı.

YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ: Mimarlık ve Mühendislik Alanında Bilişim Teknolojileri Destekli Eğitimlere Önem Veriyoruz

Görsel iletişim ve yazılımların günlük yaşamlarımızın yanısıra profesyonel gelişimlerimizin önemli bir bileşeni haline geldiğini vurgulayan Yakın Doğu Üniversitesi YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ da, “Bilişim teknolojileri günlük yaşam pratiklerimizi düzenlemede ve profesyonel yeteneklerimizi daha etkin bir şekilde kullanmada vazgeçilmezimiz haline geldi. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak günlük hayatımızın ve kariyer yaşamımızın her alanına katkı sağlayabilecek bilgisayar destekli eğitimler ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Mimarlık Fakültemiz tarafından gerçekleştirilecek Autocad ve ArchiCAD + Artlantis eğitimlerimizin de özellikle mimarlık ve mühendislik alanında kişisel veya profesyonel becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılarımıza teknik çizim ve tasarım konusundaki yeteneklerini pekiştirme bağlamında önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kurslar İle İlgili Detaylı Bilgi Alınabilecek

Autocad ve ArchiCAD + Artlantis eğitimleri ve Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin diğer kısa dönemli eğitim programlarına kayıtlar ve program detayları ile ilgili daha detaylı bilgiye www.neu.edu.tr web sayfasından, [email protected] ve-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü facebook sayfasından (facebook: yakindoguenstitusu), 223 64 64 (dahili 532) ve 0533 829 97 36 telefonlardan ulaşılabilecek.