Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası IBMEC 2018 Kongresine Ev Sahipliği Yapıyor…
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 10:35
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:48
YDÜ Mühendislik Fakültesi

IBMEC 2018 Kongre başkanları adına Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Terin Adalı tarafından yapılan açıklamada, 24-27 Mayıs tarihlerinde YDÜ - İRFAN GÜNSEL KONGRE MERKEZİ’nde yapılacak olan İkinci Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği Kongresi (IBMEC-2018), iki bilimsel dergi tarafından desteklenmektedir denildi.

24 Mayıs 2018 Çarşamba günü “BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ GELECEĞİNE BAKIŞ” teması ile yola çıkan kongre, saat 09:00’da başlayacaktır..

Doku Mühendisliği, Biyomedikal Sinyal İşleme, Biyomedikal Görüntü İşleme, Yapay Organlar, Biyosensörler, Tanı ve Tedavi sistemleri, Biyomedikal Cihaz Tasarımı, Biyoinformatik, ve Biyomateryaller gibi önemli konularda bildirilerin yer aldığı sözlü ve poster sunumların oluşturduğu platformda Biyomedikal Mühendisliğinin geleceği tartışılacaktır.

Kongre'de, 36 Üniversite, 4 Hastane Ve 12 Araştırma Merkezinde Yapılan Bilimsel Araştırmalar Sunulacak
Samara National Research University (RUSSIA), National Research Mordovia State University (RUSSIA), University of Leicester (UNITED KINGDOM), Princeton University (USA), Standford University (USA), University of California (USA), University of Turin (ITALY), University of Kent (UK), ve University of Las Palmas de Gran Canaria (SPAIN) ortak çalışmalarının sunulacağı IBMEC 2018 kongresine, Türkiye Cumhuriyeti, KKTC’den 36 üniversite, ve 4 Hastahane’de yapılan çalışmalar sunulacaktır. İtalya, Amerika ve İngiltere’den üç araştırma merkezi ile Türkiye ve KKTC’den toplam 12 araştırma merkezinde yapılan bilimsel araştırmaların sunulacağı kongre, 27 mayıs tarihine kadar devam edecektir.