Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye ve KKTC’de Yılın Eğitim Kurumu Seçildi
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2015, 11:43
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:44

- YDÜ, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi tarafından Türkiye ve KKTC’de yılın Eğitim Kurumu seçildi.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi Türkiye ve KKTC  üniversite öğrencileri  ile gençler arasında yapmış olduğu araştırmalar sonucunda yılın eğitim kurumu ödülü Yakın Doğu Üniversitesi'ne verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi ,Lefkoşa (Near East University, Lefkoşa ) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezi Türkiye ve KKTC öğrencileri ile gençleri tarafından Yakın Doğu Üniversitesi yılın Eğitim Kurumu Seçildi.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkez sözcüsü  Hakan Özal tarafından bildirilen yazılı açıklamada ; "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 1988 yılından itibaren eğitim faaliyeti gösteren ve  KKTC'nin en büyük üniversitesi olma özelliği taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi'nin kaliteli eğitim faaliyetleri üniversite olarak hayata geçirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ,ihtiyaç sahibi öğrencilerine sağlamış olduğu şartsız ve koşulsuz burs imkanları,konforlu yurt hizmetleri,bilgilendirici eğitim seminerleri ve konferansları,sportif faaliyetlerden sanata ve kültürel faaliyetlere destek ve katkısının yanısıra buna benzer çalışmaları dikkate alınarak gençler tarafından Yakın Doğu Üniversitesi  Türkiye ve KKTC'de yılın Eğitim Kurumu seçilmiştir."Dedi.

Özal ayrıca , Yakın Doğu Üniversitesi'ne yılın Eğitim Kurumu ödülünü Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler tarafından yine yılın  Rektörü seçilen YDÜ Rektörü Prof.Dr. Ümit Hassan YDÜ Rektörlük binasında takdim edileceğini duyurdu.