Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye Kupasına Adını Yazdırmaya Hazır
Eklenme Tarihi: 03 Mart 2017, 15:27
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:23

Kadınlar Türkiye Kupasında önce Galatasarayı ardındanda Beşiktaş’ı eleyerek adını finale yazdıran Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, final maçında kupa için Bellona AGÜ ile karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, iki takımında kupayı evine götürmek için mücadele edeceği maç, 4 Mart 2017 Cumartesi günü saat 15:30’da, İzmir Bornova Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi, final maçını kazanması durumunda Türkiye Kupası’nın sahibi olacak ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti takımı olarak ilk kez adını kupaya yazdıracak.

TRT SPOR ve BRT 2 ‘den Canlı Yayın

Kupa mücadelesinin verileceği heyecanlı karşılaşma, TRT SPOR ve BRT 2’den naklen yayınlanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Kazanılması En Zor Kupaya Adımızı Yazdırmak İstiyoruz”

Rakiplerini eleyerek final maçına kalmalarını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU yaptığı değerlendirmede, en iyi basketbol oynayan iki takımın finale kaldığını belirterek, takım olarak kupayı almak istediklerini söyledi. AGÜ’nün uzun yıllar yatırımlar yaparak yukarılara doğru hamleler yaptığını, EuroCup’ta da önemli başarılar elde ettiğini dile getiren Baş Antrenör KALAYCIOĞLU, iki takım içinde kupanın bir ilk olacağını ifade etti. KALAYCIOĞLU, “Yakın Doğu Üniversitesine yapılan yatırımların karşılığı olarak kupayı almak istiyoruz. Kıbrıslı taraftarlarımıza güzel bir atmosferde keyifli bir maç izelettirmeyi de istiyoruz . Temel hedefimiz kupaydı, buraya kadar geldik tek eksiğimiz kupa kaldı. Aldığımız galibiyetler kupa ile anlam kazanacak. Sahada kimin en iyi mücadele ettiğini göreceğiz” dedi.

“Oyuncularıma Güveniyorum...”

Galibiyetlerde en büyük payın oyuncularda olduğunu ifade eden ve kendi oyuncularının sahada ne yapması gerektiğini iyi bildiğini söyleyen KALAYCIOĞLU, “Oyuncularımız birbirini iyi tanıyor ve herkes birbirini biliyor. WNBA şampiyonluğu kazanmış üç oyuncumuzun yaz boyunca birlikte oynaması bizim için iyi bir avantaj. Bu maç, oyuncular açısından kendilerini kontrol etme sınavı olacak. Hem hücum, hem savunma hem de atış süresine dikkat ederek oynamaları gerekiyor. Oyuncularıma güveniyorum. Hepsi rollerini kabul ederek oynayan oyuncular. Bütün oyuncuların yeteneklerini harmanlayarak başarıyı yakalamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bahar ÇAĞLAR: “ Son Topa Kadar Mücadele Edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kaptanı Bahar ÇAĞLAR da, finale kaldıkları için takım olarak mutlu ve heyecanlı oldukların ifade ederek, kupayı kazanmak için en iyi şekilde mücadele edeceklerini söyledi. Takım Kaptanı Çağlar, son topa kadar maça konsantre olarak rakibimize göz açtırmamak için elimizden geleni yapacağız. Kupa alma heyecanı ve motivasyonu ile bugüne kadar sürdürdüğümüz disiplinli mücadeleyi sürdüreceğiz. Takım arkadaşlarıma da sahada gösterdikleri mücadele için teşekkür ediyorum. Heyecanla maçı bekliyoruz” dedi.

Courtney VANDERSLOOT: “ Güçlü ve Zor Bir Rakiple Mücadele Edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi’nin yıldız oyuncusu Courtney Vandersloot da, hedeflerine odaklandıklarını, güçlü ve zor bir rakip olarak mücadele edeceklerini dile getirdi. Beşiktaş’la oynanan yarı final maçında en değerli oyuncu seçilen Vandersloot, takım olarak ciddi bir şekilde çalıştıklarını herkesin mücadele gücünü ortaya koyduğunu ifade ederek, “ Hepimizde kupayı kaldırma hırsı ve isteği var. Güçlü ve güzel bir takımımız var. Sahada iyi kosantre olarak mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kayla MCBRIDE: “ Gücümüzü Sahada Göstereceğiz...”

Maçlarda gösterdiği başarılı performans ile adından adından söz ettiren ve çeyrek final Galatasaray maçında en değerli oyuncu seçilen Kayla MCBRIDE ise, hem Türkiye hem de Avrupa’da koydukları kupa hedefi için mücadele edeceklerini söyledi. MCBRIDE, “Yeni bir takım olarak güzel bir uyum yakalayarak buralara geldik. Kim daha iyi motive olur ve mücadele ederse o kazanır. Bize destek veren ve bizi her maçta yalnız bırakmayan kulüp yöneticilerimiz var. Kendi adıma da güzel bir arenada mücadele etme fırsatı yakaladığım için mutluyum. Kupa sevincini yaşamak için takım arkadaşlarımla beraber en iyi mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Erhan AYAZ : “Finali Kazanarak Kuzey Kıbrıs Türk Halkına Kupayı Armağan Etmek İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan AYAZ da, mücadele ettikleri tüm kulvarlarda hedeflerinin kupaya uzanmak olduğunu belirtti. Erhan AYAZ, “Sezon öncesi koyduğumuz hedeflerden ilki olan Türkiye Kupası’nda finale çıkmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turnuvaya iyi başladık ve Galatasaray ile Beşiktaş gibi Türkiye’de sporun lokomotifi iki iyi takımı eleme başarısını gösterdik. Finaldeki rakibimiz Bellona AGÜ de ligin en organize ve sistemi oturmuş takımlarından biri. Fenerbahçe’yi son topla elediler ve finale moralli geliyorlar. Fakat Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak finaldeki rakibin kim olduğu bizler için şu aşamada pek önemli değil çünkü finale yükselme başarısı gösteren her takım zaten iyi bir takımdır. Takımımız şu an iyi durumda ve kupayı kazanmayı çok istiyoruz. Kupayı kazanabilmek için de iyi mücadele etmemiz gerekiyor ki takım bu konuda sezonun bu aşamasında çok iyi bir konumda. Daha önce birçok final görmüş, kupalar kazanmış çok tecrübeli bir ekibiz. Finali kazanarak Kuzey Kıbrıs Türk Halkına kupayı armağan etmek istiyoruz” dedi.