Yakın Doğu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümüne Tam Burslu Öğrenci Alıyor
Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2016, 15:39
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:30

-Yakın Doğu Üniversitesi’nin KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı Sınıf Öğretmenliği bölümüne tam burslu öğrenci alıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü, ara dönemde tam burslu ve yarı burslu öğrenci alıyor. KKTC’deki özel okulların artan öğretmen ihtiyacı sebebiyle ara dönem kayıtları açılan Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olan öğrenciler KKTC’deki özel ilkokullarda öğretmenlik yapabilecekler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı olan Sınıf Öğretmenliği bölümü, özel okullarda artan öğretmen ihtiyacına cevap olabilmek adına ara dönemde kayıt başvurularını açtı. Sınıf Öğretmenliği programından mezun olan öğrenciler ülkemizde bulunan özel ilkokullarda ve ihtiyaç duyulması halinde devlete bağlı ilkokullarda öğretmenlik yapabilme imkanına sahip olacaklardır.

Son Başvuru Tarihi 28 Ocak 2016 Perşembe…

KKTC’deki sınıf öğretmenliği açığını kapatmaya yönelik olarak ara dönemde açılan Sınıf Öğretmenliği bölümüne kayıt olmak isteyen öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri’ne 28 Ocak 2016 Perşembe gününe kadar başvurularını yapmalarını gerekmektedir.  Başvuru yapacak öğrencilerin KKTC vatandaşı olmaları gerekmektedir. Üniversitelerin Sınıf Öğretmenliği bölümünde okuyan ve Sınıf Öğretmenliği bölümüne yatay geçiş ile geçmek isteyen tüm öğrenciler başvuruda bulunabilirler.

Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur: “Ülkemizin İhtiyaçlarına, Ülkemizin İnsanına Yatırım Yaparak Cevap Sunmak Bir Yakın Doğu Geleneğidir”

Yakın Doğu Üniversitesii Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi olarak hem topluma yatırım yapmayı hem de toplumun ihtiyaçlarına cevap sunmayı kendilerinin temel vazifelerinden saydıklarına değindi. “KKTC Millli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı olan Yakın Doğu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği programını ülkemizin geleceğini yetiştirecek sınıf öğretmenlerini yetiştirmek üzere açtığımız günden bu yana, açtığımız bu programa ülkemizin ne kadar ihtiyacı olduğunu daha iyi anladık. Ülkemizdeki özel okullardaki sınıf öğretmeni ihtiyacına cevap sunabilmek adına 2015-2016 Akademik Yılı’nda ara dönemde tam burslu ve yarı burslu olmak üzere başvuruları açıyoruz. Üniversitelerin Sınıf öğretmenliği bölümünde okuyan veya bölüm değiştirerek Sınıf Öğretmenliği bölümüne geçmek isteyen tüm KKTC vatandaşı öğrenciler başvuru yapabilirler. Sınıf öğretmenliği üzerine eğitim almak isteyen tüm adaylar, 28 Ocak 2016 Perşembe gününe kadar başvurularını Öğrenci İşleri birimimize yapabilirler” dedi.

Başvurular Hakkında Detaylı Bilgi İçin…

Yakın Doğu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği programı ara dönem kayıtları hakkında detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerwww.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-403-501) nolu telefondan ilgili bilgilere ulaşabilirler.

Haberin Videosu