Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezun Öğrencileri Diplomalarını Törenle Aldı
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2017, 09:26
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:27

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2016 – 2017 Bahar Dönemi mezuniyet töreni yoğun katılımla Yakın Doğu İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, göre, törene, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI, Dekanlar,Öğretim elemanları,öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, Gazi Mustafa KEMAL ATATÜRK, Kıbrıs Türkünün Bağımsızlık Lideri Dr. Fazıl KÜÇÜK, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. DENKTAŞ ve aziz ŞEHİILER anısına saygı duruşu ardından istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2016 – 2017 Bahar Dönemi’nde Ebelik Teknikerliği, Laborant Ve Veterinerlik Teknikerliği, Ortapedik, Protez, Ortez Teknikerliği, Yaşlı Bakımı Teknikerliği, Penfüzyon Teknikerliği, Çocuk Gelişimi Teknikerliği, Patoloji Teknikerliği, Radyoterapi Teknikerliği Tıbbi Laborutuvar Teknikerliği, Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik,Elekrto Nörofizyoloji Teknikerliği, Ameliyathane Teknikerliği, Ağız Ve Diş Sağlığı Destek Personeli, Fizyoterapi Teknikerliği, Ortopedi, Diyaliz Teknikerliği, Anestezi Teknikerliği, Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği ve İlk Acil Yardım Teknikerliği Bölümleri mezunlarına diplomaları verildi.

Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI; ”Mezunlarımızı Kutsal Sağlık Ordusunun Birer Neferi Yapmanın Onurunu Yaşıyoruz”

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI açılış konuşmasında; “Bugün sizlerle birlikte burada ömrünü bu küçücük teşekkürün sihrine kaptıran her biriyle gülüp gurur duyduğum, pırıl pırıl mezunlarımızı kutsal sağlık ordusunun birer neferi yapmanın onurunu yaşıyoruz. Bu onuru bizimle paylaşmak üzere burada  bizimle olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum, hoşgeldiniz şeref verdiniz.” Dedi.

BULAKBAŞI; “çağdaş ve kaliteli sağlık hizmetlerinin temel unsurlarından biri olan nitelikli sağlık teknikerleri sağlık hizmetlerinin kaliteli sürekliliğinin sağlanmasında belki herzaman çok da ön planda olmayan asıl oyunculardır. Onlar nicelikli dokunuşları ile cihazları dile getirip şifa dağıtırken biz hekimlerin de tabiri caizse eli ayağı olurlar. Bugün gerek yurdumuzda gerek bölgemizde iyi yetişmiş nitelikli sağlık teknikeri konusundaki istihdam açığını çok iyi değerlendiren kurucu rektörümüz Dr.Suat Günsel’in engin öngörü ve direktifleri doğrultusunda halkımıza daha iyi ve daha kaliteli sağlık hizmeti vermek ve nitelikli sağlık personeli yetiştirmek amacıyla kurulan sağlık hizmetleri meslek yüksekokulumuzda 2011 yılında 2 bölüm ve 34 öğrenciyle başladığımız eğitim serüvenimizi bugün geldiğimiz 30. Dönem mezunlarımızla taçlandırıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ; “Yakın Doğu Üniversitesi, Akedemik Çalışmaları, Araştırmaları Ve Faaliyetleriyle Elde Edilen Tüm Bilimsel Verileri Toplum Yararına Dönüştürmeyi Esas Almaktadır”

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ ise; “Yakın Doğu Üniversitesi benimsemiş olduğu 3. Nesil üniversiteler modeliyle akedemik çalışmaları, araştırmaları ve faaliyetleriyle elde edilen tüm bilimsel verileri toplum yararına dönüştürmeyi esas almaktadır. Hastaları iyileştirmek,hafifletmek ve önlemek misyonunu üstlenmiş olan sağlık bilimleri çatısı altında, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık , Veterinerlik, sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri gibi dalları barındırır. Sağlık hizmetlerinde ekip çalışması sağlığın çeşitli alanlarında eğitim görmüş meslek sahiplerinin, hastanın sağlığına kavuşturulması ve sağlığının korunması hedefine doğru yürümesi  anlamını taşır

Prof. Dr. ŞANLIDAĞ öğrencileri iyi birer sağlık çalışanı olarak yetiştirebilmek için eğitim dönemleri içerisinde onlara sağlam bir mesleki temel bilgi verdiklerini dile getirirken, “bilgilerini deneyimle pekiştirmelerini sağladık, ve bundan sonraki mesleki gelişimleri için doğru bir yol ve hedef çizdik. Umarız bu hedef onlara hayatları boyunca yol gösterir, sizleri ve bizleri onurlandıracak bireyler olmalarını sağlarlar.”  Dedi.

Konuşmalarının ardından Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı’na bağlı dans kulübü eğitmenlerinden Nezih Erken ve Sergen Özbay’ın dans gösterisi büyük beğeni aldı. Dans gösterisinin ardından diplomalar takdim edildi.

Tören diplomaların dağıtılmasının ardından mezun öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi

Haberin Videosu