Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü, 4. Uluslararası ve 8. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 16:57
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:09

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünün ilk öğrencileri İstanbul’da Biruni Üniversitesi’nde düzenlenen 4.Uluslararası ve 8. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi’ne poster bildirileri ile katıldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanlarından Uzman Dilek SARPKAYA GÜDER danışmanlığında ebelik bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden Seda KARATOPUK, Sena NUR TULUK ve Betül KARA’nın hazırladığı ‘Kuzey Kıbrıs’ta Ebelik Tarihi’ adlı çalışma poster bildiri olarak sunulduğu belirtildi..

Uzm. Dilek SARPKAYA GÜDER yaptığı açıklamada, Ebelik mesleğinin güçlendirilmesi yolunda işbirliği içinde olmak, birlikte hareket etmek, bilgi paylaşımında bulunmak, karşılıklı etkileşim ve iletişimi artırmak amacıyla ebelik bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları olarak bilime, mesleklerine katkılarını sunmak üzere her yıl olduğu gibi bu yılda bir araya geldiklerini belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi ebelik bölümü lisans öğrencilerinin ilk kez kongreye bildirileri ile katıldıklarını belirten Güder, Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC'yi temsil ederek, öğrencilerin ebelik mesleği adına yararlı ve başarılı bir kongre geçirdiklerini vurguladı.