Yakın Doğu Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Öğrencileri Cadılar Bayramı’nda Karakter Makyajları Yaptılar…
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:59
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:13

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na bağlı olarak yürütülen Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri, bölüm başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy’un öncülüğünde Cadılar Bayramına özel “Karakter Makyajı” temalı etkinlik düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Lefkoşa Surlariçi’nde yer alan uygulamalı makyaj etkinliğinde, 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile öğretim elemanları tarafından çocuklara ve yetişkinlere farklı seçenekler ile tasarlanan yüz makyajı uygulamaları yapıldı. Cadılar bayramı etkinliğine katılanların yoğun ilgi gösterdiği makyaj uygulaması etkinliği sonrası bölüm öğrencileri cadılar bayramı konseptine uygun kıyafetleri ve makyajları ile geceye katılarak eğlendiler.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Önlisans Bölümü Başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy’, ’öğrencilerin üniversitede aldıkları teorik ve uygulamalı derslerin yanısıra bu tür etkinliklerde pratik becerilerinin daha da geliştiğini belirterek, derslerdeki yoğunluklarından biraz uzaklaşmaları ve eğlenmeleri için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.