Yakın Doğu Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü “Güzellik Uzmanlığı ve Protez Tırnak” ile ilgili Antalya’da Eğitimler Verdi…
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2018, 16:32
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:51

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy ve ekibi Antalya’da düzenlenen II. Güzellik Festivali’ne katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Dr. Yeşim Üstün Aksoy ile birlikte öğretim görevlisi İpek Gürtaş Ulutekin ve asistan Melek Moda, İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salon İşletmecileri Esnaf Sanatkarlar Odası’nın Antalya’da düzenlediği II. Güzellik festivalinde Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsil ettiler.

Festivalde, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy ‘‘Güzellik Uzmanlığı Etiği’’ ve öğretim görevlisi İpek Gürtaş Ulutekin ile birlikte ‘‘Protez tırnak ve Tırnak Süsleme Sanatı’’ konularında eğitim verdi.

Güzelliğin Mimarları ile Eğitim Festivalinde Bir Araya Geldiler…
Yurt içi ve yurt dışından alanında uzman farklı 20 eğitimcinin konuşmacı olarak katıldığı festivalde, mesleki eğitim sunumları yapılarak meslek içi katılım sertifikası verildi. Festival süresince doktorlar, kozmetoloji uzmanı, güzellik koçu, uzman eğitmenler, podoloji uzmanı, makyaj sanatçıları, biyolog, hijyenist, kurumsal yönetim danışmanı ve öğretim görevlileri tarafından güzellik uzmanlığı etiği, güzellik salonlarında işletme yönetimi, soğuk plazma ile akne bakımı, RF vakum lifting yöntemi ile porselen yüz germe, profesyonel makyaj, softliner tekniği, protez tırnak ve tırnak süsleme sanatı, saç simülasyonu, microblading, ombre kaş tekniği, tırnak hastalıkları, tırnak deformasyonları, batık tırnak, doğal içerikli cilt bakımı ve teknikleri, ultra realistic kıl tekniği, kalıcı BB fondöten ve leke gidermede etkin yöntemler ile ilgili katılımcılara eğitimler verdi.

Güzellik Uzmanlığı Mesleğinde Eğitim Önemli…
Güzellik uzmanlığı mesleğinin sistemli bir eğitimle kazanılmış özel bilgi ve becerilere dayalı olduğunu belirten Dr. Yeşim Üstün Aksoy, festivale katılım amaçlarının yurt içi ve yurt dışında güzellik sektöründe çalışan güzellik uzmanlarına icra ettikleri mesleğin eğitimdeki önemini ve yerini vurgulamak olduğunu ifade etti.

İnsanoğlunun her daim estetik kaygısı taşıdığına vurgu yapan Dr. Aksoy, “Güzellik gibi hızlı büyüyen sektörlerin de bu durum karşısında yetenekli ve alana özel bilgi sahibi personel ihtiyacı doğuyor. Güzellik uzmanlarından sektörün beklentisi birçok konuda bilgi sahibi olmaları ve bu bilgileri en doğru ve güvenilir uygulamalar ile göstermeleri. Kozmetoloji ve dermotoloji gibi alanlarda detaylı bilgiye sahip olmak çok önemli. Deri tipleri, özelliklerine göre nasıl bakım yapılabileceği ve yapılacak cilt bakım uygulamalarının doğru uygulanması bununla birlikte mesleğin görev ve sorumluluklarını bilinçle yerine getirilmesi bakımından eğitimler önem taşıyor” dedi.