Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden Süleyman Uluçamgil Konferansı ve Belgeseli
Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 13:50
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:53
Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden Süleyman Uluçamgil Konferansı ve Belgeseli

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü bu yıl yine Kıbrıs’lı Türk Aydınlar ve Sanatçılar ile ilgili belgeseller hazırladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme projeleri kapsamında birçok aydını yeni nesillere yakından tanıtmak amacı ile bitirme projelerinde Kıbrıs temalı konular seçtikleri belirtildi.

Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP danışmanlığında yürütülen çalışmalar; belgesel, kamu spotu ve kısa film türlerini içerirken, bu filmlerin YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da önümüzdeki günlerde gösterime girmesi planlanıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden Süleyman Uluçamgil Konferansı ve Belgeseli

YDÜ’den Süleyman Uluçamgil Belgeseli “Yarım Kalan Şiirlerim”.

Radyo TV ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri Buse Çamur ve İlker Doğrul Şehit şair Süleyman Uluçamgil için “ YARIM KALMIŞ ŞİİRLERİM” isimli belgesel film hazırladılar.

Bitirme projesi olarak hazırlanan belgeselin danışmanlığını da üstlenen YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, Uluçamgil’in erken yaşta hayata veda etmesine rağmen çok iyi şiirler bıraktığını ve bu şiirlerin genç nesilleri etkilemeye devam ettiğini belirtti. Bu nedenle Uluçamgili daha geniş çevrelerde tanınması için bu filmi yaptıklarını söyledi.

Doç. Dr. Fevzi KASAP ayrıca yurt dışından eğitim için adamıza gelen gençlerin Kıbrıs kültürünü ve aydınlarını yakından tanımalarını arzuladıklarını ve bitirme projesi konusu seçerken bu olguyu göz önünde bulundurduklarını vurguladı.

YDÜ İletişim Fakültesi’nden Süleyman Uluçamgil Konferansı ve Film Gösterimi

YDÜ İletişim Fakültesi Süleyman Uluçamgili genç nesillere yakından tanıtmak amacıyla konferans düzenliyor. Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Şen tarafından sunulacak konferans kapsamında konuşmacı yazarın “Kıbrıslı Şehit Şair Süleyman Uluçamgil” isimli kitabının tanıtımı ve imza günü de gerçekleştirilecek.

Haberin Videosu