Yakın Doğu Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü’nün Konuğu Oldu
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 14:18
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:21

Doç. Dr. Fevzi KASAP Yeni Belgeseli "Söz'ün Son Kadını:Bedia Hanım" Filmi İle İlgili Bilgiler Paylaştı
Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübün her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği; eğitim, sağlık ve kültür temalı toplantılara bu ay konuşmacı olarak Yakın doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo,Tv ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP konuk oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü'nün düzenlediği periyodik toplantıya konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Fevzi KASAP, yönetmenliğini yapmış olduğu "AHDE VEFA - UMUT YOLU ERENKÖY" belgeselinin gösterimini de gerçekleştirdiği belirtildi.

Doç.Dr. Fevzi KASAP, Erenköy Belgeselini Anlattı
Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü Başkanı Seval ZAİFOĞLU'nun davetlisi olan Doç. Dr. KASAP, düzenlenen aylık toplantıya filmin drama sahnelerini çeken ve görüntü yönetmenliğini de yapan Ömer EVRE ile birlikte katıldı. Gösterim sonrasında Doç. Dr. KASAP, dernek üye ve yöneticilerine Erenköy Belgeseli ile ilgili bilgiler aktardı. Aynı zamanda filmin kamera arkası çekimleri ile ilgili bilgiler de paylaştı.

Oldukça ilgi gören gösterim ve söyleşi sonrası katılımcılar çok etkilendiklerini ve Radyo,Tv ve Sinema bölümü ile iş birliğine devam etme arzusunda olduklarını vurguladılar. Söyleşi sırasında yeni çektikleri belgesel ile ilgili bilgiler de aktaran  Doç. Dr. Fevzi KASAP, yeni belgeselin Kıbrıs'ta ilk Türkçe gazeteyi (Söz) çıkartan milli dava adamı Mehmet Remzi OKAN ile ilgili olduğunu belirtti.

"Söz'ün Son Kadını:Bedia Hanım"
Yeni belgeseli "Söz'ün Son Kadını:Bedia Hanım" filmi ile ilgili bilgiler de paylaşan Doç.Dr. Fevzi KASAP, Kıbrıs'ın ilk kadın gazetecileri olarak bilinen Mehmet Remzi OKAN'ın kızları ; Beria, VEDİA ve Bedia OKAN ile ilgili bilgiler de aktardı. KASAP, kadın gazetecilerin Kıbrıs'ta cumhuriyet yıllarında Atatürk devrimlerine bağlılıklarından bahsedip, laik cumhuriyetin Kıbrıs'ta benimsenmesi için basın aracılığı ile verdikleri mücadeleye değindi.

Söyleşi sonrasında Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü dönem Başkanı Seval ZAİFOĞLU tarafından Doç. Dr. Fevzi KASAP'a teşekkür belgesi takdim edildi.